Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2020, 10:52

autor: Aquma

16-letnia zagadka rozwiązana w WoW: Shadowlands

Dodatek Shadowlands odpowiada na pytanie, które lata temu dręczyło wielu graczy World of Warcraft – pozwala nam dowiedzieć się, gdzie jest żona orka Mankirka.

W SKRÓCIE:

  1. dodatek Shadowlands odpowiada na pytanie „gdzie jest żona Mankirka?”;
  2. jest to nawiązanie do wyjątkowo kłopotliwego zadania, które można było kiedyś wykonać w World of Warcraft.

Wygląda na to, że dodatek Shadowlands rozwiązał jedną z najstarszych „zagadek” World of Warcraftznajdziemy w nim odpowiedź na pytanie „gdzie znajduje się żona Mankirka?”. Mowa o zadaniu, w ramach którego gracze mieli odnaleźć przysłowiową drugą połowę pewnego orka, który został z nią rozdzielony w wyniku dramatycznych wydarzeń.

Quest był znany z wyjątkowo wysokiego poziomu trudności – rozgrywał się w dużej lokacji Barrens, a w tamtym czasie w grze nie było jeszcze znaczników w zadaniach, dlatego znalezienie właściwego miejsca przysparzało wielu osobom spore problemy. Liczni gracze pytali o lokalizację Olgi (tak miała na imię poszukiwana) na ogólnym czacie.

Warto przy tym odnotować, że tak naprawdę żony Mankirka nigdy nie udało się odnaleźć – bohater gracza znajdował jedynie ciało, o którym informował nieszczęśliwego orka, nie mając stuprocentowej pewności, że była to poszukiwana. W dodatku Cataclysm zadanie zostało całkowicie usunięte z gry i wyglądało na to, że to koniec tej historii.

16-letnia zagadka rozwiązana w WoW: Shadowlands - ilustracja #1
Gracz odnajduje jedynie ciało orkowskiej kobiety.

Jednak teraz, po kilkunastu latach, rozszerzenie Shadowlands rzuca na tę kwestię nowe światło – gracz może natrafić na Olgę w jednej z lokacji zaświatów. Znajduje się ona w miejscu, w którym przez całą wieczność toczy walki z innymi nieumarłymi, co sugeruje, że żona Mankirka nie była jedynie ofiarą, ale też nie lada wojowniczką (w World of Warcraft każdy trafia po śmierci do miejsca, które pasuje do jego charakteru i natury – na dobre i na złe).

  1. Blizzard nie składa broni – Graliśmy w World of Warcraft Shadowlands
  2. World of Warcraft: Battle for Azeroth – poradnik
  3. World of Warcraft: Shadowlands – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.