Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2015, 16:00

autor: Draug

Twórcy Max: The Curse of Brotherhood zapraszają do współtworzenia nowej gry

Studio Press Play, znane głównie z platformówki Max: The Curse of Brotherhood, rozpoczyna prace nad swoją następną grą pod auspicjami firmy Microsoft. Co ciekawe, tym razem deweloper chce bardzo mocno zaangażować społeczność graczy w opracowywanie nowego projektu. Obecnie trwa głosowanie na jeden z trzech prototypów, który zostanie przekształcony w pełnoprawny produkt.

Duńskie studio Press Play – twórcy tytułów takich jak Max: The Curse of Brotherhood czy Kalimba – nie było dotąd szczególnie znane wśród entuzjastów elektronicznej rozrywki, ale najnowsza inicjatywa tego dewelopera (realizowana pod auspicjami firmy Microsoft) może przysporzyć mu trochę rozgłosu. Chodzi o stworzenie kolejnej gry – największej w dotychczasowym dorobku zespołu – przy bardzo aktywnym udziale społeczności graczy. Wprawdzie gros kickstarterowych twórców utrzymuje bliskie relacje ze swoimi fanami, informując ich na bieżąco o postępach prac i słuchając uwag z ich strony, ale tutaj mamy do czynienia z czymś więcej.

Project: Dwarka – pierwszoosobowych gier akcji w realiach fantasy nigdy za wiele? - Twórcy Max: The Curse of Brotherhood zapraszają do współtworzenia nowej gry - wiadomość - 2015-08-19
Project: Dwarka – pierwszoosobowych gier akcji w realiach fantasy nigdy za wiele?

Duńczycy przez ostatnie miesiące przygotowywali trzy prototypy gier, a teraz stają przed wyborem jednego z nich do dalszego rozwijania. I tutaj na scenę wchodzą gracze – do 1 września trwa publiczne głosowanie na najbardziej obiecujący projekt. 8 września deweloper ogłosi werdykt, a potem ruszy właściwa produkcja. Oczywiście gracze od tego punktu dalej będą towarzyszyli producentowi, ale nie tylko poprzez standardowe w takich przypadkach oglądanie dzienników dewelopera, czytanie szczegółowych raportów na blogu czy wymienianie uwag i opinii na forum dyskusyjnym. W grę wchodzi także testowanie kolejnych wczesnych buildów gry, a nawet uczestniczenie w konferencjach deweloperów prowadzonych przez Skype.

Project: Karoo – czyżby konstruowanie maszyn wyrastało na kolejny wielki trend rynku gier? - Twórcy Max: The Curse of Brotherhood zapraszają do współtworzenia nowej gry - wiadomość - 2015-08-19
Project: Karoo – czyżby konstruowanie maszyn wyrastało na kolejny wielki trend rynku gier?

No dobra, ale jakie prototypy wysmażyło Press Play? Oto one:

  • Project: Dwarka – pierwszoosobowa gra akcji przeznaczona do rozgrywki kooperacyjnej. Gracze wcielają się w krasnoludzkich poszukiwaczy skarbów, którzy przemierzają losowo generowane podziemia w mrocznym świecie fantasy, zmagając się z pułapkami, potworami itp.
  • Project: Karoo – gra sieciowa, w której zabawa skupia się na konstruowaniu wymyślnych maszyn (naziemnych i latających) i używaniu ich do przemierzania otwartego świata, aby gromadzić rozmaite przedmioty (zwłaszcza nowe części do wehikułów) i wchodzić w interakcje z innymi graczami. Tytuł odznaczający się bardzo zaawansowaną symulacją praw fizyki (np. w odniesieniu do rozpadania się pojazdów na części wskutek zderzeń).
  • Project: Knoxville – survivalowa gra akcji TPP do zabawy wieloosobowej. Rozgrywka toczy się w ramach okrutnych igrzysk, które uczestnicy mogą wygrać, zarówno wybijając się nawzajem (jak w Igrzyskach śmierci), jak i współpracując ze sobą. Nie brakuje także możliwości wpływania na przebieg rozgrywki przez obserwatorów.

Nie wiadomo, na jakie platformy sprzętowe miałaby powstać wybrana gra, ale biorąc pod uwagę udział Microsoftu w tym przedsięwzięciu, obstawiałbym konsolę Xbox One i być może PC na dokładkę. Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w inicjatywie studia Press Play i oddaniem głosu na jednego z zaprezentowanych kandydatów, udajcie się pod ten adres. Pamiętajcie, że potrzebne będzie Wam do tego konto Xbox.

Project: Knoxville – czy survivale jeszcze nie obrzydły graczom? - Twórcy Max: The Curse of Brotherhood zapraszają do współtworzenia nowej gry - wiadomość - 2015-08-19
Project: Knoxville – czy survivale jeszcze nie obrzydły graczom?