Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2015, 08:15

autor: Entelarmer

Fable Legends na PC dostępne tylko przez Sklep Windows 10

Lauran Carter z Lionhead Studios poinformowała, że gra Fable Legends będzie dostępna jedynie poprzez Sklep Windows 10, z pominięciem platformy Steam i innych kanałów dystrybucji.

Czyżby jeden z wielu nadchodzących tytułów od Microsoftu, które ominą Steama? - Fable Legends tylko przez Sklep Windows 10 - wiadomość - 2015-08-27
Czyżby jeden z wielu nadchodzących tytułów od Microsoftu, które ominą Steama?

Fable Legends – gra sieciowa w realiach znanej serii RPG od studia Lionhead – nie będzie dostępna poprzez sklep Steam czy też GOG.com. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Lauran Carter, odpowiadającej za kontakty ze społecznością, w serwisie Twitter (podziękowania dla serwisu NeoGAF), w której potwierdziła, że nadchodzącą produkcję zakupimy jedynie w Sklepie Windowsa 10. Zapewne wpływ na to miała możliwość wspólnego grania z użytkownikami konsoli Xbox One oraz fakt, że Fable Legends będzie opierał się na modelu free-to-play z mikropłatnościami, a więc korzystanie z własnej platformy jest jak najbardziej uzasadnione. Nasuwa się jedynie pytanie, czy w podobny sposób zostaną potraktowane inne produkcje Microsoftu, takie jak wyczekiwane Gears of War: Ultimate Edition (wersja PC ma ukazać się w październiku bieżącego roku, a więc w tym samym miesiącu, co Fable: Legends).

Fable Legends to pierwsza odsłona serii Fable nastawiona na rozgrywkę sieciową. W trakcie gry po jednej stronie stanie drużyna graczy złożona z czterech herosów, a z drugiej – pojedynczy złoczyńca. W zależności od tego, gdzie się znajdziemy, zabawa ma wyglądać nieco inaczej. Gra po stronie herosów będzie mocno przypominać rozgrywkę w poprzednich częściach serii, natomiast złoczyńca będzie musiał odwołać się do zagrywek znanych z gier z gatunku tower defense: zastawiania pułapek czy umieszczania na planszy przeciwników (w tym bossów). Tytuł ma ukazać się w październiku 2015 roku i pozwoli na wspólną zabawę użytkownikom PC oraz Xboksa One.

Ostatnia aktualizacja: 2015-08-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fable Legends

Fable Legends