Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2018, 11:50

autor: Riddick

Twórcy gry Anthem kładą większy nacisk na fabułę i postaci

Dyrektor generalny BioWare zapewnia, że studio, nauczone doświadczeniami z chłodno przyjętej gry Mass Effect: Andromeda, kładzie większy nacisk na elementy fabularne i przedstawienie świata w nowo powstającym Anthem.

Casey Hudson, obecny dyrektor generalny BioWare, pracował nad pierwszymi trzema częściami Mass Effect, a następnie odszedł ze studia. Wrócił już po premierze Andromedy. - Twórcy gry Anthem kładą większy nacisk na fabułę i postaci - wiadomość - 2018-04-17
Casey Hudson, obecny dyrektor generalny BioWare, pracował nad pierwszymi trzema częściami Mass Effect, a następnie odszedł ze studia. Wrócił już po premierze Andromedy.

Niedawno branżę obiegła niepokojąca wiadomość, że z BioWare odszedł Drew Karpyshyn – scenarzysta serii Mass Effect, jak również powstającej gry Anthem. Gracze chyba jednak mogą być spokojni o fabułę nowego tytułu studia. Casey Hudson, dyrektor generalny BioWare, zapewnił, że twórcy nauczeni doświadczeniem z niezbyt udanego Mass Effect: Andromeda planują mocniej skupić się na opowiadanej historii oraz postaciach występujących w grze.

Specjalne pancerze wspomagane będą pełnić kluczową rolę podczas rozgrywki w Anthem. - Twórcy gry Anthem kładą większy nacisk na fabułę i postaci - wiadomość - 2018-04-17
Specjalne pancerze wspomagane będą pełnić kluczową rolę podczas rozgrywki w Anthem.

Hudson był producentem wykonawczym trylogii Mass Effect, odszedł jednak z BioWare w 2014 roku. Nie pracował nad Andromedą, gdyż powrócił do studia już po premierze tytułu w 2017 roku. Jak podkreślił w swoim wpisie na blogu, był równie sfrustrowany zawieszeniem projektu i niemożnością dokończenia historii, co sami gracze. Był to jednak decydujący moment, w którym twórcy zdali sobie sprawę, jak ważna w ich grach jest narracja, postaci i przedstawienie świata. Hudson zapewnia, że BioWare chce powrócić do korzeni i studio w swojej nowej produkcji położy znacznie większy nacisk na te elementy:

W tym duchu pracujemy nad Anthem - grą zaprojektowaną, aby dostarczyć zupełnie nowy świat, postaci oraz opowieści, których możecie doświadczać razem z przyjaciółmi. To zupełnie niepodobne do niczego, w co graliście, ale jeśli zrobimy to dobrze, będzie to prawdziwe BioWare – napisał dyrektor generalny firmy.

Cóż, w dzisiejszych czasach zdecydowanie brakuje dobrych historii w grach od dużych producentów. Mam więc nadzieję, że Casey Hudson nie składa pustych obietnic, a odejście Drewa Karpyshyna nie położy fabularnie tego projektu. Z drugiej strony jest to gra kooperacyjna, a nieprzemyślany system lootboxów może zaszkodzić każdemu projektowi. Choć jeśli wierzyć w skruchę, jaką wyraził wydawca tytułu, firma Electronic Arts, sytuacja rodem z gry Star Wars: Battlefront II nie powinna się powtórzyć. Premiera Anthem ma się odbyć w pierwszym kwartale 2019 roku.