Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 kwietnia 2018, 11:42

autor: Michał "Czarny Wilk" Grygorcewicz

Scenarzyści pracują już nad drugim sezonem Zagubionych w kosmosie

Kilka dni temu nastąpiła premiera nowego serialu Netfliksa, Lost in Space. Choć familijna, przygodowa produkcja science fiction nie otrzymała jeszcze oficjalnego zamówienia na drugi sezon, scenarzyści zdradzili, że rozpoczęli już nad nim prace.

Od piątku w serwisie Netflix możemy oglądać Lost in Space, najnowszy serial amerykańskiego dostawcy treści VoD. Nowa wersja klasycznej produkcji z lat sześćdziesiątych spotkała się z dość pozytywnym odbiorem, choć o wielkim hicie nie ma mowy – aktualnie tytuł może pochwalić się wynikiem 69% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes oraz 58 punktami (na 100) w serwisie Metacritic. Produkcja nie otrzymała jeszcze zamówienia na drugi sezon, ale scenarzyści zdradzili, że mimo to rozpoczęli już prace nad ciągiem dalszym przygód rodziny Robinsonów.

Jeśli powstanie kontynuacja Lost in Space, dowiemy się z niej więcej o przeszłości robota. - Scenarzyści pracują już nad drugim sezonem Lost in Space - wiadomość - 2018-04-17
Jeśli powstanie kontynuacja Lost in Space, dowiemy się z niej więcej o przeszłości robota.

Matt Sazama i Burk Sharpless, scenarzyści pierwszej serii Zagubionych w kosmosie, podzielili się tą informacją z serwisem Indiewire. Sazama wspomniał:

Pracujemy nad scenariuszem i mamy nadzieję, że gdy tylko dostaniemy zielone światło, będziemy już na to gotowi. Poświęciliśmy rozmyślaniom nad kontynuacją dużo czasu i mamy nadzieję, że serial obejrzy wiele osób. Wtedy wszyscy zobaczymy więcej przygód Robinsonów – wymyśliliśmy sporo szalonych rzeczy, które mamy nadzieję, że uda się nakręcić.

Sharpless uzupełnił wypowiedź kolegi o więcej szczegółów:

Sezon drugi będzie dziki, liczymy, że uda nam się go zrobić. Wymyśliliśmy już większość mitologii, na której zbudowany jest ten świat. Na pokazanie czeka przeszłość robota oraz to, co ukształtowało widoczny na ekranie świat - tę część mamy już opracowaną. Nie chcemy jednak, by serial był silnie oparty na swojej mitologii. […] Myślę, że ludzie cieszyliby się oglądając i zainteresowaliby się światem science fiction, który chcemy zbudować.

Lost in Space to nowa wersja familijnego, przygodowego serialu science fiction z lat sześćdziesiątych. Produkcja skupia się na rodzinie Robinsonów, kosmicznych kolonizatorów, którzy w wyniku splotu wydarzeń zbaczają z ustalonego kursu i starają się przetrwać w obcym środowisku oraz znaleźć drogę do domu bądź do pierwotnego celu wędrówki.

  1. Netflix
  2. Recenzja serialu Lost in Space – netfliksowe kino szalonej przygody