Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2024, 12:50

autor: Adrian Werner

Twórcy Destiny 2 uznali, że „nadszedł czas na zmiany”. Bungie zapowiada eksperyment z dostarczaniem nowej zawartości

Destiny 2 będzie w przyszłości rozwijane w inny sposób. Zamiast nowej zawartości w małych dawkach w odstępach cotygodniowych będziemy otrzymywali co sześć tygodni duży zestaw świeżych elementów.

Źródło fot. Bungie
i

Studio Bungie wsłuchało się wreszcie w głosy fanów i zmieni sposób udostępniania nowej zawartości. Zamiast powolnego rozwoju historii tydzień po tygodniu będziemy otrzymywali całe segmenty od razu w całości, samemu decydując, w jakim tempie chcemy je przejść.

Aby wyjaśnić dokładnie te zmiany, potrzebny jest jednak kontekst. Do niedawna w Destiny 2 sezony (czyli nowa zawartość umilająca graczom czas pomiędzy wielkimi dodatkami) rozwijane były z tygodnia na tydzień. Było to bardzo frustrujące, bo co chwila docieraliśmy do końca danego wątku i miesiliśmy czekać do następnego tygodnia, aby go kontynuować.

  1. Od czerwcowego Destiny 2: The Final Shape standardowe cztery sezony zostały porzucone na rzecz trzech „Epizodów” z których każdy miał zostać podzielony na trzy akty, trwające po sześć tygodni. Pomimo tych zmian dalej nowa zawartość była udostępniana co tydzień, więc pojawiał się te same problemy.
  2. Od Epizodu Drugiego (który zadebiutuje w październiku) w końcu ulegnie to zmianie. Na początku każdego aktu udostępniana będzie cała jego zawartość, pozwalając graczom na przechodzenie jej we własnym tempie. Potem po sześciu tygodniach zadebiutuje kolejny akt i tutaj również wszystko, co wchodzi w jego skład, będzie dostępne od samego początku.

Taki system sprawi, że nie będziemy musieli co tydzień wracać do gry. Powstaje jednak pytanie, czy ostatecznie graczom spodoba się to, że po premierze danego aktu przez kolejnych sześć tygodni nie dostaną niczego nowego. Bungie nie jest zresztą do końca pewne, czy to dobra zmiana. Dlatego taki model jest traktowany jako eksperyment i tylko jeśli będzie działał dobrze, zostanie zastosowany dla późniejszych epizodów.

Warto wspomnieć, że Akty 2. i 3. pierwszego epizodu zostaną udostępnione w starym, cotygodniowym modelu. W najnowszym streamie, który możecie obejrzeć powyżej, autorzy pokazali rozgrywkę z Aktu 2., który ruszy 16 lipca, czyli w najnowszy wtorek. Materiał pozwala zerknąć na nowe pola bitewne, sezonową broń oraz dodatkowe zdobienia pancerza Przesilenia

  1. Destiny 2: The Final Shape na Steamie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej