Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2012, 20:55

autor: Ender

Twórcy cyklu MechAssault oficjalnie zapowiedzieli nową grę

Twórcy serii MechAssault ze studia Day 1 Studios, zapowiedzieli oficjalnie nową produkcję z mechami w roli głównej. Reign of Thunder będzie sieciową grą akcji, umożliwiającą daleko idące modyfikacje naszych maszyn i oferującą szybką zręcznościową rozgrywkę.

Twórcy serii MechAssault z amerykańskiego studia Day 1 Studios zapowiedzieli oficjalnie na ten rok nową produkcję, zatytułowaną Reign of Thunder. Według zapewnień studia ma być ona szybką i zręcznościową grą akcji, w której zasiądziemy za sterami potężnych i uzbrojonych po zęby mechów.

Twórcy cyklu MechAssault oficjalnie zapowiedzieli nową grę - ilustracja #1

Deweloperzy obiecują duże możliwości modyfikacji maszyn i tysiące kombinacji broni, tarczy i innych ulepszeń, które odzwierciedlą nasz styl walki. Tytuł skupi się na zabawie multiplayer i działał będzie w oparciu o model free-to-play, zapewnie wsparty systemem mikropłatności. Deweloper chce budować aktywną społeczność wiernych graczy. Udostępni im możliwość dołączenia do jednej z frakcji, pozwoli tworzyć klany oraz będzie wspierał grę drużynową. Szef Day 1 Studios zapewnił:

Do świata produkcji free-to-play chcemy wprowadzić niesamowitą jakość. Nie możemy doczekać się już współpracy z pierwszymi graczami, która pozwoli nam uczynić Reign of Thunder naprawdę wspaniałą grą.

Ujawnieniu tytułu, nad jakim pracuje zespół z Day 1, towarzyszyło otwarcie oficjalnej strony internetowej. W tej chwili dostępny jest na niej jedynie pierwszy trailer gry, który możecie zobaczyć poniżej. W sobotę pisaliśmy o tajemniczym teaserze zamieszczonym na oficjalnym kanale w serwisie YouTube należącym do Day 1. Wówczas wiele wskazywało na to, że studio ma zamiar kontynuować serię MechAssault, której dwie dotychczasowe części ukazały się na konsoli Xbox. Jak się teraz okazuje, producent zdecydował się na stworzenie oryginalnego tytułu gatunkowo zbliżonego do tego cyklu.

Poza MechAssault, Day 1 Studios znane jest również z prac nad grami F.E.A.R., Fracture i F.E.A.R. 3 i do tej pory nie zajmowało się jeszcze tytułem oferującym stricte sieciową rozgrywkę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.