Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2012, 11:34

autor: sathorn

Twórcy Company of Heroes i Homeworld planują grę typu free-to-play

Firma Relic zatrudni pracowników specjalizujących się w tytułach free-to-play. Czyżby deweloper ochłonął już po porażce, jaką było Company of Heroes: Online, i jest gotów na drugą rundę?

Firma Relic Entertainment, twórcy m.in. Homeworld, Warhammer 40,000: Space Marine czy Company of Heroes, zatrudni pracowników mających wziąć aktywny udział w produkcji gry free-to-play. Czyżby deweloper, po porażce Company of Heroes: Online, planował drugie podejście do rynku “darmówek”?

Twórcy Company of Heroes i Homeworld planują grę typu free-to-play - ilustracja #1

Na oficjalnej stronie Relic widnieją trzy intrygujące ogłoszenia:

  • Starszy projektant (Free-to-Play) – „Starszy projektant będzie projektował i implementował system postępu i monetyzowania w celu stworzenia wysokiej jakości doświadczenia free-to-play.”
  • Dyrektor kreatywny (Free-to-Play) – „Będzie odpowiedzialny za nadzorowanie wizji i kierownictwo w projektach free-to-play w studiu.”
  • Producent wykonawczy (Free-to-Play) – „Producent wykonawczy jest wizjonerem zarówno w kwestii kreatywności, jak i strony biznesowej, oraz ambasadorem produktów Relica typu free-to-play."

Wszystko wskazuje na to, że firma pracuje, albo ma zamiar rozpocząć prace, nad jakimś „darmowym” tytułem. Najprawdopodobniej będzie to strategia czasu rzeczywistego, ponieważ w ofercie dotyczącej posady starszego projektanta znajduje się wzmianka, że dodatkowym atutem jest doświadczenie w pracy z grami tego typu.

Przypomnijmy, że Relic miał już swoją przygodę z free-to-play. W 2009 roku w Azji, a w 2010 roku w Ameryce Północnej, pojawiło się Company of Heroes: Online. Niestety gra nigdy nie wyszła poza fazę otwartej bety, a 31 marca 2011 roku projekt upadł.

Studio ma spore możliwości, jeżeli chodzi o wybór marki. Najbardziej rozpoznawalną jest oczywiście Warhammer 40,000, ale nie można wykluczyć, że Relic postara się przyciągnąć fanów Homeworlda, których, mimo upływającego czasu, przecież nie brakuje. Wykorzystanie serii Company of Heroes wydaje się mało prawdopodobne, wziąwszy pod uwagę przyszłoroczną premierę Company of Heroes 2.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.