Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2010, 11:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Twórcy Borderlands pracują nad Duke Nukem Forever?

Wszyscy chyba znają sytuację Duke Nukem Forever – gry, która po 13 latach produkcji wciąż nie może doczekać się swojej premiery. Wiele osób już dawno przestało wierzyć w jej wydanie, choć co jakiś czas pojawiają się jeszcze doniesienia pozwalające zachować na to choć trochę nadziei.

Wszyscy chyba znają sytuację Duke Nukem Forever – gry, która po 13 latach produkcji wciąż nie może doczekać się swojej premiery. Wiele osób już dawno przestało wierzyć w jej wydanie, choć co jakiś czas pojawiają się jeszcze doniesienia pozwalające zachować na to choć trochę nadziei.

Tym razem trzy grosze dorzucił serwis Kotaku, który powołując się na swoje anonimowe źródła twierdzi, że Duke Nukem Forever obecnie jest tworzony przez studio Gearbox Software. Twórcy Borderlands i serii Brothers in Arms raczej nie mają w zwyczaju wstrzymywać swoich projektów, więc jeśli okazałoby się to prawdą, byłaby to całkiem obiecująca wiadomość.

Twórcy Borderlands pracują nad Duke Nukem Forever? - ilustracja #1

To nie pierwszy raz, gdy deweloper ten jest wiązany z grami z Duke’em w roli głównej. Wcześniej potwierdzono, że pracował on nad wstrzymaną w kwietniu zeszłego roku grą Duke Begins. Już wtedy przymierzano więc tę ekipę do roli twórców długo oczekiwanej produkcji, a być może teraz te plany doczekały się w końcu realizacji.

Firma Take-Two Interactive zapytana o całą sprawę odmówiła udzielenia jakichkolwiek komentarzy na temat aktualnego statusu Duke Nukem Forever. Nie wiadomo więc, czy gra rzeczywiście jest nadal tworzona oraz kto ewentualnie stoi za tymi pracami. Potwierdzone jednak zostało, że to właśnie Take-Two jest ciągle w posiadaniu praw do wydania tej pozycji.

Jak twierdzą tajemnicze źródła, pod koniec tego roku mielibyśmy też dostać grywalne demo Duke Nukem Forever, ale w tę informację niezwykle trudno uwierzyć. Dalsze losy tego tytułu stoją pod dużym znakiem zapytania, zatem trudno przypuszczać, byśmy nagle mieli dostać jego wersję demonstracyjną.

Twórcy Borderlands pracują nad Duke Nukem Forever? - ilustracja #2

Wody w usta nabrał także Randy Pitchford (prezes Gearbox Software), nie chcąc zdradzać jakichkolwiek informacji na ten temat. Powiedział jednak, że więcej o całej sprawie będzie mógł powiedzieć na targach Penny Arcade Expo (PAX) w Seattle. Impreza odbędzie się w dniach 3-5 września, zatem już za niecały miesiąc powinniśmy wiedzieć nieco więcej.

Swego czasu między wydawcą a poprzednim deweloperem (3D Realms) powstały spore różnice zdań, w wyniku których składano nawet pozwy sądowe. Z czasem obie strony poszły na ugodę, nie oznaczało to jednak, że oryginalni twórcy marki Duke Nukem zabiorą się za dalsze prace. Być może stąd właśnie dzisiejsze doniesienia o nowej ekipie i cała sprawa jest bliższa prawdy, niż moglibyśmy przypuszczać.