Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2019, 13:19

autor: Entelarmer

Twórcy Apex Legends przepraszają za mikrotransakcje

Studio Respawn Entertainment opublikowało komunikat w związku z wydarzeniem Żelazna Korona w grze Apex Legends. Twórcy przeprosili za nowe mikrotransakcje oraz zapowiedzieli pewne zmiany.

Twórcy Apex Legends kajają się za nowe mikrotransakcje. - Twórcy Apex Legends przepraszają za mikrotransakcje - wiadomość - 2019-08-18
Twórcy Apex Legends kajają się za nowe mikrotransakcje.

Niedawno studiu Respawn Entertainment oberwało się za wydarzenie Żelazna Korona w grze Apex Legends. Solą w oku graczy okazały się mikrotransakcje, które de facto wymusiły wydanie pieniędzy na pakiety Apex. Ostatnie ogłoszenie twórców odnosi się do tej kwestii. Deweloper przeprosił na oficjalnej stronie Apex Legends za złamanie obietnicy złożonej na premierę produkcji dotyczącej sposobu monetyzacji gry.

Narzekania na Żelazną Koronę sprowadziły się do dwóch kwestii. Pierwsza z nich dotyczyła nowych pakietów Apex, które pozwalały na zdobycie 24 skórek (w tym 12 legendarnych). Tyle tylko, że ramach wydarzenia można zdobyć tylko dwie darmowe paczki. Nie byłoby to może problemem, gdyby nie jeden drobny szczegół: nowe skiny były niedostępne w sklepie. Nie było więc możliwości zakupienia interesującej nas skórki – zamiast tego gra zmusiła do kupowania kolejnych pakietów. Jeśli więc pożądany przedmiot nie trafił nam się z dwóch darmowych paczek, musieliśmy liczyć na szczęście przy otwieraniu kolejnych.

Gracze nie byli zachwyceni nowym podejściem do monetyzacji. - Twórcy Apex Legends przepraszają za mikrotransakcje - wiadomość - 2019-08-18
Gracze nie byli zachwyceni nowym podejściem do monetyzacji.

Drugi i chyba poważniejszy problem dotyczył specjalnej nagrody w postaci toporka Raven’s Bite. Ten możemy zakupić bezpośrednio ze sklepu, ale pod jednym warunkiem – musimy wcześniej zdobyć wszystkie 24 nagrody Żelaznej Korony. Innymi słowy, do dwóch darmowych pakietów Apex musimy dokupić kolejne dwadzieścia dwie paczki, co oznacza wydanie około 600 złotych. Graczom nie spodobał się nie tylko spory wydatek na zakup czysto kosmetycznego przedmiotu, lecz także zawiłość całego systemu.

Chętni do pocięcia wrogów toporkiem muszą liczyć się ze sporym wydatkiem. - Twórcy Apex Legends przepraszają za mikrotransakcje - wiadomość - 2019-08-18
Chętni do pocięcia wrogów toporkiem muszą liczyć się ze sporym wydatkiem.

Co na to Respawn? Reprezentujący studio Drew McCoy zapowiedział pewne zmiany. W ostatnim tygodniu wydarzenia (tj. od jutra do wtorku 27 sierpnia) będziemy mogli zakupić legendarne skórki Żelaznej Korony w sklepie Apex Legends za 1800 monet Apex. Jednak nie wszystkie nagrody będą dostępne jednocześnie. Co dwa dni otrzymamy do wyboru zestaw czterech różnych skinów: pierwszy od 20 do 22 sierpnia, kolejny od 22 do 25 sieprnia, a ostatni od 25 do 27 sierpnia. Rozpiskę w języku angielskim znajdziecie poniżej.

Źródło: oficjalna strona Apex Legends. - Twórcy Apex Legends przepraszają za mikrotransakcje - wiadomość - 2019-08-18
Źródło: oficjalna strona Apex Legends.

Prócz tego twórcy zobowiązali się, że w przyszłości pozwolą na zdobywanie przedmiotów na więcej sposobów, niż tylko przez zakup pakietów Apex. Nie odniesiono się jednak do kwestii toporka Raven’s Bite. I raczej to nie dziwi, skoro w serwisie Reddit zapewniono, że Żelazna Korona okazała się sporym sukcesem, tak pod względem przychodów, jak i zaangażowania graczy. Dlatego też – jak stwierdził Drew McCoy na Twitterze – zapowiedziane zmiany nie wynikają z pobudek finansowych, lecz z troski o grę oraz graczy.