Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2021, 11:51

autor: NowaGeneracja

Twitch z nowym rekordem obejrzanych streamów - w tle skandale

Twitch ustanowił w maju kolejny rekord w liczbie obejrzanych godzin streamów. Platforma rośnie w siłę, mimo że kontrowersje wokół jej funkcjonowania nie ustają.

W SKRÓCIE:
  • Twitch ustanowił czwarty rekord oglądalności w tym roku – 2,3 miliarda obejrzanych godzin.
  • Na podium najpopularniejszych kategorii streamów znalazły się: „Just Chatting”, GTA V i LoL. Czwarte miejsce zajął Valorant.

Twitch po raz czwarty w 2021 roku pobił rekord oglądalności – w maju użytkownicy obejrzeli streamy o łącznym czasie trwania równym 2,3 miliarda godzin. Gdyby zliczyć czas przeznaczony na ich oglądanie od początku roku, okaże się, że widzowie platformy poświęcili na tę rozrywkę aż 12 miliardów godzin. Jak widać, kolejne etapy pandemii przynoszą platformie coraz większe zyski.

Twitch z nowym rekordem obejrzanych streamów - w tle skandale - ilustracja #1
Liczba obejrzanych godzin transmisji na Twitchu / Źródło: https://twitchtracker.com/statistics

Mimo nowego rekordu pod względem obejrzanych godzin transmisji, liczba aktywnych streamerów była w maju najmniejsza od prawie pół roku – wyniosła nieco ponad 9 milionów użytkowników. Jeszcze niedawno było ich ponad 9,5 miliona.

Zobaczymy, jak będą wyglądały statystyki z tego miesiąca, zważywszy na ostatnie bany dla Amouranth i Indiefoxx, których basenowe streamy zostały uznane przez Twitch za zbyt kontrowersyjne, czy kolejną informację o usuwaniu filmów, w których bezprawnie wykorzystano utwory muzyczne. Według Twitcha wytwórnie zgłosiły aż 1000 przypadków zaniedbań w tej sprawie.

Twitch z nowym rekordem obejrzanych streamów - w tle skandale - ilustracja #2
Statystyki streamów na Twitchu / Źródło: https://twitchtracker.com/statistics

Jak pokazują statystyki, największy przyrost osiągnęły streamy z Apex Legends – w maju obejrzano aż o 33% godzin więcej rozgrywek z tej gry w porównaniu do kwietnia. Na drugiej pozycji w rankingu uplasował się Valorant z 19% wzrostem oglądalności, a na trzecim miejscu wylądowało League of Legends z przyrostem 11%.

Gdyby jednak spojrzeć nie na przyrost, ale łączną liczbę obejrzanych godzin z danej kategorii, nadal bezsprzecznie króluje „Just Chatting” z wynikiem 279 milionów godzin. Kolejne pozycje zajmują Grand Theft Auto V (250 mln godzin), League of Legends (168 mln godzin) i Valorant (95 mln godzin).

Twitch z nowym rekordem obejrzanych streamów - w tle skandale - ilustracja #3
Ranking najbardziej popularnych kategorii na Twitchu / Źródło: StreamElements

Jeżeli chodzi o statystyki poszczególnych twórców, w maju najczęściej oglądanym streamerem był xQcOW – jego widzowie obejrzeli łącznie prawie 39 milionów godzin transmisji. Na drugim miejscu uplasował się Gaules z wynikiem 15 mln godzin, a trzecią pozycję zajął shroud (13 mln godzin). U streamerek prowadziła zbanowana niedawno Amouranth (prawie 4,5 mln godzin) i IamCristinini (3,3 mln godzin), a w maju na podium znalazła się również pokimane (2,4 mln godzin).

Twitch z nowym rekordem obejrzanych streamów - w tle skandale - ilustracja #4
Źródło: https://streamscharts.com/news/twitch-may-2021