Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2021, 12:25

autor: Qskan

Bug w LoL-u sprawia, że jesteś martwy przez 1000 sekund

Jeden z użytkowników forum Reddit podzielił się ostatnio ciekawym odkryciem związanym z postacią Siona w League of Legends. Za sprawą buga ten bohater może pozostać martwy przez ponad 15 minut.

W SKRÓCIE:
  1. Gracze na forum Reddit zwrócili uwagę na rzadki i ciekawy błąd w League of Legends.
  2. Występuje on wyłącznie w trybie gry Nexus Blitz i dotyczy championa Siona.
  3. Przez błąd Sion może zostać wyłączony z gry, leżąc martwy przez 15 minut.

Kolejny bug w League of Legends znaleziony przez społeczność. Jest on dość unikatowy, bo z dostępnych informacji wynika, że muszą zostać spełnione określone warunki, by go wywołać. Błąd dotyczy Siona - bohatera LoL-a, którego jedną ze zdolności jest możliwość chwilowego powstania z martwych. Opis tej umiejętności brzmi:

UMIEJĘTNOŚĆ BIERNA: CHWALEBNA ŚMIERĆ

Po śmierci Sion tymczasowo powraca do życia, ale jego poziom zdrowia bardzo szybko maleje. Jego ataki stają się niezwykle szybkie, leczą go i zadają dodatkowe obrażenia zależne od maksymalnego zdrowia celu.

W specyficznych warunkach Sion nie będzie mógł wstać z powodu błędu przez ok. 1000 sekund, czyli ponad 15 minut.

Bug może wystąpić w momencie, w którym Sion znajduje się właśnie w stanie Chwalebnej Śmierci. Jednak to nie wszystko. Glitch występuje wyłącznie w trybie gry Nexus Blitz. Jest on wariacją na temat klasycznych meczów na Summoner’s Rift i cechuje się dynamiczniejszą rozgrywką odbywającą się na mniejszej mapie. Klasyczny przebieg gry przerywany jest różnymi losowymi wydarzeniami. Jednym z nich jest Ultra Rapid Fire Deathmatch, w czasie którego wszyscy gracze otrzymują różne buffy, ale jednocześnie stopniowo tracą zdrowie. Jeśli umiejętność Siona pozwalająca mu na chwilę zmartwychwstać będzie aktywna choćby przez parę sekund po zakończeniu deathmatchu, wtedy będzie musiał czekać na odrodzenie ponad 15 minut.

Nie jest to błąd, który spędzałby sen z powiek każdemu mainowi Siona - jest on dosyć rzadki i nie dotyczy gier rankingowych, ale gracze zwracają uwagę, że błąd znajduje się w grze już od jakiegoś czasu, a Riot Games wciąż nic z nim nie zrobiło.

Ten błąd był już w ostatniej wersji Nexus Blitz, RIP - pisze użytkownik NainPorteQuoi.

Wciąż nie naprawili tego buga? Pamiętam, że był on już w ostatniej wersji Nexusa, od której minęły MIESIĄCE... - żali się użytkownik rmadrid17.

Faktycznie, Riot Games mogło coś z tym zrobić, zwłaszcza że Nexus Blitz to limitowany tryb gry, który pojawia się i znika wraz z nowymi aktualizacjami (do czego odnoszą się gracze w komentarzach). Ostatni raz został przywrócony w patchu 11.11 i trwa aż do teraz.