Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Przemysław Zamęcki 24 września 2014, 15:14

Turnieje e-sportowe na Hall of Games 2014 z pulą nagród 20 000 zł

Podczas Hall of Games wielbiciele e-sportowej rywalizacji będą mieli okazję przyjrzeć się walce dziesiątków zawodników i drużyn. Obecność na targach daje możliwość obejrzenia w jednym miejscu emocjonującej walki w czterech różnych popularnych grach.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Targi Hall of Games rozpoczynają się już niebawem. Obok wielu atrakcji takich, jak przedpremierowe pokazy gier i warsztaty cosplay uczestnicy imprezy będą mogli śledzić rywalizację w czterech turniejach niezwykle popularnych na świecie gier: League of Legends, Dota 2, Starcraft2 oraz HearthStone.

Dla zainteresowanych osób, ale nieobecnych na targach, zostaną przygotowane bezpośrednie transmisje na twitch.tv.

Turnieje e-sportowe na Hall of Games 2014 z pulą nagród 20 000 zł - ilustracja #1

Podczas Hall of Games wielbiciele e-sportowej rywalizacji będą mieli okazję przyjrzeć się walce dziesiątków zawodników i drużyn. Obecność na targach daje możliwość obejrzenia w jednym miejscu emocjonującej walki w czterech różnych popularnych grach. W turniejach wezmą udział znane profesjonalne zespoły z całej Polski, w tym: Lublin Shore, RedWinged, Team Rock, Klan Dark Venom, Bened+5, Mati+4 czy Ja Pasta. Finałowe pojedynki zostaną opatrzone wyczerpującym komentarzem.

Na najlepszych zawodników i drużyn czekają wspaniałe nagrody!

Warto podkreślić, że chętni gracze nadal mogą wziąć udział w rywalizacji w Starcrafta2. Kolejne etapy eliminacyjne odbędą się 1., 14. oraz 22. października (zapisy możliwe poprzez stronę http://www.excello.net oraz http://www.gaming-grounds.pl/liga-starcraft2 ).

W turnieju Starcrafta przygotowano atrakcyjne nagrody dla zawodników. Dla trzech najlepszych graczy oczekuje 2600 zł (do podziału), zaś w ręce zawodników z miejsc 2-4 trafią trzy komplety wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych (podkładki, myszki i słuchawki).

W puli nagród turniejów League of Legends i Dota2 przewidziano kwotę 3000 zł do podziału dla 3 najlepszych drużyn. Dodatkowo najlepsza drużyna zgarnie wysokiej jakości akcesoria gamingowe (myszki, słuchawki, klawiatury ). Za miejsca od 2 do 4 również przewidziano interesujące nagrody: podkładki, pamięci USB, słuchawki, myszki – łącznie 15 kompletów akcesoriów.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje o nadchodzących turniejach e-sportowych odbywających się pod patronatem Hall of Games.

Pierwsze eliminacje do Starcrafta 2 już się zakończyły, kolejne etapy odbędą się:

 1. 1-go października (32 miejsca, najlepsza trójka awansuje do finału LAN podczas Hall of Games)
 2. 14-go października (32 miejsca, najlepsza trójka awansuje do finału LAN podczas Hall of Games)
 3. 22-go października (32 miejsca, najlepsza trójka awansuje do finału LAN podczas Hall of Games).
 4. Mecze finałowe komentować będą: Igor „Indy” Kaczmarek oraz Sigmar Malarski
 5. Streaming można oglądać na kanale: http://www.twitch.tv/gaminggrounds
 6. Strona turniejowa: http://www.gaming-grounds.pl/liga-starcraft2/

Na eliminacje do League of Legends zapisały się 64 drużyny pięcioosobowe.

Najlepsze 8 drużyn awansuje do finału podczas Hall of Games. O awans wciąż walczą znane drużyny Polskie takiej jak: Lublin Shore, RedWinged, Team Rock, Klan Dark Venom, Praetorians czy DENIAL ESPORTS.

Streamy z finałów eliminacji poprowadzą Tybek oraz Leofromkorea na kanale: http://www.twitch.tv/tybekRegulamin oraz informacje szczegółowe dostępne są na stronie http://www.gaming-grounds.pl/liga-lol/

Turnieje e-sportowe na Hall of Games 2014 z pulą nagród 20 000 zł - ilustracja #2

Dwuetapowe eliminacje do Dota 2, trwają, do pierwszego etapu zapisało się 16 drużyn.

Drabinka pierwszych eliminacji http://binarybeast.com/xDOTA21408259 O podium walczą profesjonalne zespoły takie jak: Bened+5, Mati+4 czy Ja Pasta.

Turniej komentują: Arnold „hitt” Leszczuk, oraz Adam „shiru” Półtorak, na kanale http://www.twitch.tv/gaminggroundsdota

Drugi etap eliminacji startuje na początku października. Regulamin oraz formularz zapisów są dostępne na stronie http://www.gaming-grounds.pl/liga-dota2/

Sześciowetapowe eliminacje do HearthStone trwają.

Szczegółowe informacje oraz regulamin są dostępne na stronie: http://gaming-grounds.pl/liga-hearthstone/

Podsumowanie dotychczasowych dwóch etapów eliminacji.Etap pierwszy, drabinka: http://binarybeast.com/xSC21408239

Etap drugi, drabinki:

 1. Faza I http://challonge.com/HCRHoG ,
 2. Faza grupowa A http://challonge.com/HCRHoGA ,
 3. Faza grupowa B: http://challonge.com/HCRHoGB ,
 4. Finał: http://challonge.com/HCRHoGF

Trzecie eliminacje (online, dla graczy z całej Polski) – trwają właśnie zapisy:

http://gaming-grounds.pl/liga-hearthstone/ - zapisywać można się do piątku, tj. 26-go września 2014 roku.

Pozostałe trzy etapy odbędą się w dniach 15 października do 10 listopada 2014, podczas „Spotkań przy kominku” we Wrocławiu. Wypatrujcie ogłoszeń na naszych FP, będziemy informować z tygodniowym wyprzedzeniem o eliminacjach.

Turnieje komentować będą: Piotr Miller oraz Krzysiek „Sztorm” Głut.Parnerami medialnymi turnieju są portale: www.hearthcore.pl oraz www.blizzone.pl

Wszystkich zachęcamy do wspólnej zabawy i przyglądania się rywalizacji polskich zawodników i drużyn. Zapraszamy na targi Hall of Games 2014. Turnieje odbędą się na płycie głównej Hali Stulecia w sobotę i niedzielę tj. 15. i 16. listopada.

Zapraszamy

Hall of Games w pigułce:

 1. Czas: 14-16.11.2014 r.
 2. Miejsce: Hala Stulecia, Wrocław
 3. Wstęp: bilety w cenie od 8 PLN, dla dzieci poniżej 6 roku życia wstęp bezpłatny