Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 15 marca 2023, 12:56

autor: Adrian Werner

Turniej Heroes 5 Ashan Arena II ruszy w kwietniu. Zapisy już trwają

Ruszyły zapisy na turniej Heroes of Might & Magic 5 PvP: Ashan Arena II. W jego ramach gracze będą rywalizowali w nowym trybie multiplayer, opracowanym z myślą o polskim modzie Heroes V: ARENA.

Źródło fot. Heroes V: Arena Development Team
i

Firma Ubisoft odpuściła rozwijanie serii Heroes of Might and Magic, ale gracze sami skutecznie utrzymują tę markę przy życiu, głównie za sprawą modów. Świetnym tego przykładem jest grupa polskich fanów, odpowiedzialna za modyfikację Heroes V: ARENA. Jej autorzy zapowiedzieli właśnie drugą edycję sieciowego turnieju.

  1. Turniej Heroes of Might & Magic 5 PvP: Ashan Arena II ruszy 1 kwietnia tego roku.
  2. Aby wziąć w nim udział, musicie zarejestrować się na stronie H3.gg. Zapisy trwają do 30 marca. Po ich zakończeniu zorganizowany zostanie stream, na którym odbędzie się losowanie grup.
  3. Zwycięzcy nie będą musieli zadowolić się tylko wirtualną chwałą. W puli nagród znajdą się myszki (z podkładkami), słuchawki, gry od GOG-a (serwis jest jednym z partnerów turnieju) oraz gadżety od Heroes Orchestra. Ponadto osoby, które staną na podium, otrzymają figurkę 3D.

Z myślą o turnieju autorzy przygotowali specjalną wersję moda, nazwaną po prostu Ashan Arena II, na której możecie potrenować przed oficjalnymi rozgrywkami. Na razie projekt nie posiada nowych pól bitewnych widocznych na powyższym zwiastunie. Wersja z tymi mapami ukaże się po zakończeniu zapisów.

  1. Ashan Arena II – pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)

Co to jest Heroes V: ARENA i dlaczego jest takie fajne?

Przypomnijmy, że Heroes V: ARENA to mod do Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East, którego celem jest odświeżenie rozgrywek wieloosobowych. Projekt wprowadza do gry nowy tryb dla dwóch graczy, koncentrujący się na dynamicznych potyczkach multiplayer. Zaprojektowano go tak, aby zapewniał takie same wrażenia, jak końcowe bitwy ze standardowej wersji HoMM5, bez konieczności spędzenia wielu godzin, zanim dotrzemy do tego etapu.

Działa to tak, że na początku silnik losuje nam frakcję i bohatera, a następnie przydziela na start cztery talenty oraz 16 poziomów na rozdysponowanie dla herosa. Potem wybieramy pole bitwy i rozpoczynamy rozgrywkę.

Heroes V: ARENA zapewnia masę dobrej zabawy, a krótki czas meczów (najczęściej trwają po kilkadziesiąt minut) czyni z projektu idealny mod na duży sieciowy turniej.

  1. Heroes V: ARENA – pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)
  1. Heroes V: ARENA – strona projektu w serwisie ModDB

Heroes 5.5

Fanom Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East preferującym samotną zabawę warto polecić Heroes 5.5. Mod rozbudowuje mapę przygodową o dodatkowe obszary, wprowadza 34 nowe artefakty, poprawia silnik i grafikę oraz zawansowany system losowo generujący nowe mapy i zapełniający je wyzwaniami.

  1. Might & Magic: Heroes 5.5 – pobierz mod