Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 marca 2023, 12:10

autor: Aleksandra Wosz

Do nagrania tego elementu finału The Last of Us wcale nie użyto CGI

Finał pierwszego sezonu serialu The Last of Us zawierał w sobie jedną z uwielbianych przez graczy scen, która, jak zdradził scenograf adaptacji HBO, została nakręcona zupełnie inaczej, niż wszyscy zakładają.

Źródło fot. The Last of Us; Craig Mazin i Neil Druckmann; HBO; 2023
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z gry oraz serialu The Last of Us.

W ostatnim odcinku serialu The Last of Us widzowie mogli zobaczyć scenę, którą fani gry pokochali lata temu. Mowa tu o fragmencie z żyrafą, w którym Joel oraz rozweselona Ellie karmią egzotyczne zwierzę z balkonu jednego z budynków Salt Lake City.

W wywiadzie dla Variety scenograf, John Paino, wyjawił, że scena została nakręcona w niespodziewany sposób. Żyrafa nie została stworzona za pomocą CGI. Cała scena powstała z połączenia planu VFX, scenerii i zdjęć w lokacji z prawdziwymi żyrafami z zoo w Calagary.

Jestem pewien, że Alex Wang, kierownik ds. efektów wizualnych, mógłby stworzyć żyrafę z pomocą CGI, gdybyśmy mieli czas.

Musieliśmy sprawdzić, czy uda nam się zaaklimatyzować żyrafę do karmienia jej przez nieznajomych, z obecną na planie bardzo małą ekipą filmową. Był tam wybieg wewnętrzny z balkonem i zewnętrzny, gdzie opiekunowie się nią zajmowali.

Trenerzy pracowali nad tym, aby żyrafy jadły z ręki obcej osoby. Więc kiedy Ellie i Joel podchodzą do wybiegu, to żyrafa zjada gałęzie. To hollywoodzka magia, kiedy Alex izoluje żyrafy i umieszcza je na naszym planie. To było prawdopodobnie najbardziej skomplikowanym połączeniem efektów wizualnych, scenerii i lokacji, nad którym pracowałem.

Paino wyjaśnił, że przez ponad półtora miesiąca wokół wybiegu stopniowo rozstawiano zielone ekrany, a osoby sprawujące opiekę nad żyrafami dbały o to, aby zwierzęta czuły się komfortowo.

HBO Max kupisz tutaj

Dobrze jest wiedzieć, że niektóre tak nietypowe sceny nie są wyłącznie dziełem komputerowym, pomimo tego, że wykorzystanie CGI staje się coraz powszechniejsze. Tutaj jednak zdecydowano się na takie rozwiązanie wyłącznie ze względu na ograniczony czas.

Pierwszy sezon serialu The Last of Us jest dostępny na HBO Max.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Który odcinek serialu The Last of Us podobał ci się najbardziej?

Gdy zgubisz się w ciemności.
26%
Zarażeni.
4,1%
Do ostatnich dni.
12,3%
Weź mnie za rękę.
4,1%
Wytrwać i przeżyć.
2,7%
Rodzina.
2,7%
Pozostawieni.
2,7%
Gdy będziemy w potrzebie.
38,4%
Szukaj światła.
6,8%
Zobacz inne ankiety