Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2023, 11:28

autor: Adam Adamczyk

3000 zdjęć, aby odtworzyć początek Resident Evil 4 za pomocą LEGO

Resident Evil 4 w wersji z klocków LEGO robi wrażenie. Dbałość o szczegóły zachwyciła fanów kultowego horroru.

Źródło fot. YouTube | Cara Aleatorio
i

Resident Evil jest bez wątpienia jedną z najlepiej rozpoznawalnych serii gier komputerowych, a każda kolejna odsłona cieszy się sporą popularnością wśród fanów horrorów. 24 marca na PC, PS4, PS5 i Xbox Series X/S zadebiutuje Resident Evil 4 Remake. Już teraz jednak sieć zalały gameplaye i w związku z tym informowaliśmy Was, byście uważali na potencjalne spoilery.

Pozwólcie jednak, że dziś przedstawimy fanowski film, który zaskoczył nas swoją jakością. Widoczną tu dbałość o szczegóły powinien docenić każdy miłośnik czwartej odsłony „Rezydencji Zła”.

Resident Evil 4 w wersji LEGO

Twórca, który w serwisie YouTube posługuje się pseudonimem Cara Aleatorio, postanowił odtworzyć początek gry Resident Evil 4, używając do tego celu klocków LEGO.

Na szczególne uznanie zasługuje dbałość o szczegóły. Na wideo znalazły się nawet takie detale, jak zestrzeliwanie ptaków z drzew, charakterystyczny ruch kamery czy dokładne odwzorowanie przerywników filmowych.

Zmontowanie takiego filmu nie było łatwe:

  1. z opisu pod dziełem wynika, że do jego stworzenia wykorzystano ponad 3000 zdjęć, a cała praca zajęła około dwóch miesięcy;
  2. film, jak przyznaje sam twórca, powstał, aby uczcić nadchodzącą premierę gry Resident Evil 4 Remake.

Komentujący nie szczędzą autorowi pochwał, wyrażając swoje uznanie i doceniając wkład pracy.

To jest wspaniałe! Odwzorowałeś nawet przybliżanie kamery podczas celowania!

– Amos De Guzman

Zestrzeliłeś jednego ptaka i zmarnowałeś kilka naboi, by trafić pozostałe. Idealnie uchwyciłeś RE4.

– Hadyn Lander

Chętnie bym zagrał w taką odsłonę cyklu LEGO.

– clericbeasty

Na koniec warto dodać, że jeżeli nie możecie doczekać się premiery Resident Evil 4 Remake, to możecie obecnie zagrać w demo gry. Jest ono dostępne za darmo na wszystkich platformach.

  1. Resident Evil 4 Remake na Steamie

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej