Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2016, 21:05

autor: Entelarmer

Trzeci sezon The Walking Dead zostanie zaprezentowany 12 czerwca

Studio Telltale Games zapowiedziało ujawnienie informacji na temat trzeciego sezonu The Walking Dead. Pierwsze szczegóły o kontynuacji przygód w postapokaliptycznym świecie zostaną podane 12 czerwca o godzinie 12:00 czasu polskiego.

O tym, że ukaże się trzeci sezon egranizacji serialu The Walking Dead od studia Telltale Games, wiadomo było od dawna, ale jak dotąd twórcy dość skromnie szafowali informacjami na jego temat. Od poniedziałku wiemy, że pierwsze epizody Season Three zaczną się ukazywać pod koniec roku, wcześniej zaś potwierdzono powrót Clementine, czyli jednej z ważniejszych postaci w świecie wirtualnej adaptacji Żywych trupów. W najnowszych doniesieniach nie znajdziemy żadnych konkretów, ogłoszono natomiast, że jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznej edycji targów E3 zespół zaprezentuje garść informacji o trzecim sezonie w trakcie sesji na żywo w serwisie IGN. Ta rozpocznie się w niedzielę 12 czerwca o godzinie 12:00 czasu polskiego. Co więcej, w wiadomości na oficjalnej stronie studia ujawniono, że scenariusz nowego sezonu powstał we współpracy z Robertem Kirkmanem – twórcą oryginalnych komiksów The Walking Dead, które stały się podstawą dla serialu oraz gier. Oczywiście fabuła będzie kontynuowała wydarzenia z poprzednich epizodów, ale jednocześnie ma stanowić „nowy i śmiały punkt wyjścia dla historii”. Przy okazji Telltale oznajmiło również, że tegoroczny pokaz na E3 ma być „jednym z największych i najbardziej znaczących” w historii studia.

Nowy sezon wirtualnych Żywych trupów ma być mocniej powiązany historią przedstawioną w komiksach Roberta Kirkmana. - Trzeci sezon The Walking Dead zostanie zaprezentowany 12 czerwca - wiadomość - 2016-06-08
Nowy sezon wirtualnych Żywych trupów ma być mocniej powiązany z historią przedstawioną w komiksach Roberta Kirkmana.

The Walking Dead od studia Telltale Games to cykl przygodówek rozgrywających się w uniwersum komiksu stworzonego przez Roberta Kirkmana. Gracze trafiają do świata opanowanego przez hordy zombie, a kierowane przez nich postacie to mniej lub bardziej zwykli ludzie, starający się przeżyć w tych nieprzyjaznych warunkach. Jak zwykle w produkcjach Telltale, rozgrywka skupia się na dokonywanych wyborach i ich konsekwencjach, pojawiają się też okazjonalne QTE (Quick Time Events). Seria ukazuje się od 2012 roku, a oprócz dwóch głównych sezonów wydano także mniejszy podcykl The Walking Dead: Michonne oraz dodatek 400 Days.