Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2010, 12:40

autor: Vercetti

Trwają prace nad klonem Dungeon Keepera

Pod koniec lat 90. wielkie triumfy święciła seria Dungeon Keeper, w której zamiast szukać skarbów w podziemnych labiryntach mogliśmy wcielić się w strażnika lochów i zastawiać pułapki na nierozgarniętych bohaterów. Jeśli wciąż tęsknicie za objęciem posady czarnego charakteru, niebawem firma Kalypso umożliwi Wam kolejne polowanie na herosów.

Pod koniec lat 90. wielkie triumfy święciła seria Dungeon Keeper, w której zamiast szukać skarbów w podziemnych labiryntach mogliśmy wcielić się w strażnika lochów i zastawiać pułapki na nierozgarniętych bohaterów. Jeśli wciąż tęsknicie za objęciem posady czarnego charakteru, niebawem firma Kalypso Media umożliwi Wam kolejne polowanie na herosów.

Trwają prace nad klonem Dungeon Keepera - ilustracja #1

Nasi zachodni sąsiedzi ujawnili, że pracują obecnie nad strategią zatytułowaną Dungeons, będącą niczym innym jak klonem popularnego Dungeon Keepera. W grze wcielimy się w wysoko postawionego, złego lorda, którego codzienną rozrywką jest zamykanie żądnych przygód śmiałków w lochach, a następnie wysysanie z nich dusz.

Pewnego dnia nasz podopieczny pada ofiarą spisku swojej eks-narzeczonej, która odbiera mu dotychczasowe kompetencje i z miejsca zajmuje intratną posadę strażnika lochów. Teraz spragniony zemsty lord musi od nowa wspinać się po szczeblach więziennej kariery, budując własne labirynty i łapiąc sławnych bohaterów. W wielogodzinnej misji pomoże mu gracz, a okazję ku temu będzie miał już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Aktualnie Dungeons znajduje się w fazie beta. Grę będzie można obejrzeć w przyszłym tygodniu na niemieckich targach gamescom. Póki co autorzy udostępnili w sieci zestaw pierwszych screenshotów.

Trwają prace nad klonem Dungeon Keepera - ilustracja #2

Trwają prace nad klonem Dungeon Keepera - ilustracja #3

Trwają prace nad klonem Dungeon Keepera - ilustracja #4

Trwają prace nad klonem Dungeon Keepera - ilustracja #5