Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2011, 11:10

autor: Sarge

Trwają prace nad grą Dante's Inferno 2?

Życiorys jednego z byłych pracowników studia Visceral Games wskazuje na to, że trwają prace nad kontynuacją gry akcji Dante's Inferno. Firma Electronic Arts do tej pory nie potwierdziła tych doniesień.

Serwis Superannuation ujawnił za pośrednictwem Twittera życiorys byłego pracownika studia Visceral Games. Wynika z niego, że wspomniany Joshua Rubin pracował swego czasu nad kontynuacją gry Dante’s Inferno.

W CV czytamy, że Rubin w przeszłości zajmował się pisaniem scenariusza do „ważnej, niezapowiedzianej kontynuacji gry od Visceral Games”. Jakby tego było mało, w formie podpowiedzi dodał link do reklamy pierwszej części Dante’s Inferno, co jednoznacznie wskazuje na sequel tej pozycji.

Trwają prace nad grą Dante's Inferno 2? - ilustracja #1
Dante’s Inferno

Daje to spore nadzieje, że Dante’s Inferno 2 rzeczywiście powstaje i kwestią czasu jest stosowna zapowiedź. Możliwy jest jednak scenariusz, w którym Rubin rzeczywiście pracował nad tym tytułem, lecz dotąd jego deweloping został przerwany. W życiorysie nie pojawiła się bowiem wzmianka, kiedy powstawała kontynuacja omawianej gry.

Nie są to pierwsze tego typu doniesienia na temat Dante’s Inferno 2. Ponad rok temu firma Electronic Arts poszukiwała pracownika mającego wesprzeć studio Visceral Games w opracowywaniu gry, której opis wskazywał na wspomniany tytuł. Od tamtego czasu sprawa ucichła i nie doczekała się oficjalnego potwierdzenia.

Dante’s Inferno to dynamiczna gra akcji pod wieloma względami przypominająca serię God of War. Dzieło zespołu Visceral Games w luźny sposób podejmowało temat Boskiej komedii autorstwa Dantego Alighieri. Produkcja uzyskała w mediach dobre oceny, ale nie została okrzyknięta mianem hitu. W naszej recenzji Del wystawił jej notę 7.5 w skali dziesięciostopniowej.