Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2018, 10:15

autor: Adrian Werner

Total War Three Kingdoms na pierwszym zapisie rozgrywki

Zespół Creative Assembly udostępnił pierwszą prezentację rozgrywki ze strategii Total War: Three Kingdoms. Filmik ukazuje końcówkę długiego oblężenia i możemy na nim zobaczyć m.in. mechanikę pojedynków bohaterów.

Na premierę gry poczekamy do przyszłego roku. - Total War Three Kingdoms na pierwszym zapisie rozgrywki - wiadomość - 2018-06-09
Na premierę gry poczekamy do przyszłego roku.
TOTAL WAR: THREE KINGDOMS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Creative Assembly
  2. Wydawca: Sega
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: wiosna 2019 r.

W styczniu studio Creative Assembly zapowiedziało grę Total War: Three Kingdoms, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu historycznych strategii, która zabierze nas do starożytnych Chin. Od tego czasu wypuszczono kilka zwiastunów, ale do tej pory nie mogliśmy zobaczyć, jak gra naprawdę prezentuje się w akcji. Teraz wreszcie uległo to zmianie.

W ramach przygotowań do targów E3 Creative Assembly i firma Sega udostępniły obszerny zapis rozgrywki z Total War: Three Kingdoms. Filmik trwa ponad pięć minut i ukazuje przebieg bitwy z 199 roku n.e., w której po długim oblężeniu miasta Xiapi dochodzi do bezpośredniego starcia pomiędzy armiami legendarnego generała Cao Cao i młodego dowódcy imieniem Lü Bu, którego rosnące ambicje grożą destabilizacją całego regionu.

Zapis rozgrywki ukazuje typową dla tego cyklu wielką skalę starć i wysoki poziom oprawy graficznej. Ciekawie zapowiada się możliwość wyposażania generałów w specjalne przedmioty, takie jak zbroje czy uzbrojenie. Jeśli ich posiadacz polegnie, to będzie można złupić jego ciało i przywłaszczyć sobie ten ekwipunek.

Generałowie oraz inni bohaterowie mają dysonować różnorodnymi zdolnościami specjalnymi. Niektórzy sprawdzą się w walce w zwarciu, będąc w stanie przyjąć na klatę masę obrażeń. Inni mają być np. w stanie wykorzystywać unikalne formacje. Bitwom kolorytu dodadzą obelgi, jakimi zarzucać siebie będą wodzowie.

Intrygującą nowością powinny okazać się pojedynki między bohaterami, w których zmierzą się oni w walce jeden na jednego, a wygrana w tych potyczkach będzie mogła odwrócić bieg całych bitew.

Przypomnijmy, że Total War: Three Kingdoms zmierza wyłącznie na pecety. Kilka dni temu autorzy poinformowali, że premiera została przełożona z końcówki tego roku na wiosnę przyszłego.

  1. Oficjalna strona serii Total War
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Total War: Three Kingdoms

Total War: Three Kingdoms