Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2018, 18:39

Total War: Three Kingdoms - nowa odsłona serii zabierze nas do starożytnych Chin

Sega zapowiedziała właśnie nową, pełnoprawną odsłonę popularnej strategicznej serii Total War. Nowa gra, zatytułowana Total War: Three Kingdoms, pojawi się na pecetach jesienią tego roku i zabierze nas do starożytnych Chin, do czasów, gdy Państwo Środka było podzielone na trzy rywalizujące ze sobą królestwa.

Fani strategii spod szyldu Total War mogą zacząć powoli odliczać czas od premiery nowej odsłony cyklu, która została zapowiedziana właśnie przez firmę Sega. Total War: Three Kingdoms ukaże się na komputerach PC jesienią tego roku i przeniesie nas do starożytnych Chin. Za produkcję tytułu odpowiada niezmiennie studio Creative Assembly. Poza wstępnymi szczegółami dotyczącymi gry, twórcy zaprezentowali również jej pierwszy filmowy zwiastun.

Akcja Total War: Three Kingdoms rozpocznie się w 190 roku naszej ery, u schyłku dynastii Han. Jej upadek doprowadził do podziału cesarstwa na trzy rywalizujące ze sobą królestwa. Jest to jeden z najważniejszych okresów w historii Państwa Środka, obszernie opisany w epickiej powieści Legenda Trzech Królestw, niezwykle wpływowej i popularnej do dziś dzień w całej wschodniej Azji, która w ciągu ostatnich dekad zainspirowała również wielu twórców gier. Według opisu dostarczonego przez deweloperów, Total War: Three Kingdoms skupi się na rozpadzie Cesarstwa oraz wewnętrznej walce o wpływ pomiędzy potężnymi rodami i frakcjami, wspierającymi lub stojącymi w opozycji do bezlitosnych rządów watażki Dong Zhuo, który w pełni kontrolował poczynania ostatniego i nieletniego imperatora Han. W czasie rozgrywki równie ważna będzie więc militarna siła, jak i umiejętności lawirowania w chaotycznym świecie chińskiej dyplomacji.

  1. Oficjalna strona serii Total War
  2. Total War: Three Kingdoms w serwisie Steam