Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2013, 10:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Total War: Rome II sprzedał się w ponad 800 tys. egzemplarzy

Total War: Rome II trafił do ponad 800 tys. osób - ujawniono w najnowszym raporcie finansowym firmy Sega Sammy Holdings. Ogólna kondycja działu odpowiedzialnego za gry wideo jest bardzo dobra.

Firma Sega zanotowała dobre wyniki finansowe. - Total War: Rome II sprzedał się w ponad 800 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2013-11-02
Firma Sega zanotowała dobre wyniki finansowe.
Raport finansowy Sega Sammy Holdings:
  • Przychód na poziomie 1,65 mld dolarów, co stanowi 18,8% wzrost w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku
  • 23,5% wzrost sprzedaży w dziale odpowiedzialnym za gry wideo
  • Poinformowano o zakończeniu przejęcia firmy Index Corporation za 140 mln dolarów

Koncern Sega Sammy Holdings, do którego należy firma Sega, zajmująca się produkcją i wydawaniem gier wideo, opublikowała nowy raport finansowy za pierwsze 6 miesięcy roku fiskalnego 2014. Dzięki temu poznaliśmy między innymi sprzedaż gry Total War: Rome II.

Tej udało się znaleźć ponad 800 tys. klientów w Stanach Zjednoczonych i Europie. Była to w zasadzie jedyna tak duża premiera tego wydawcy w ostatnich miesiącach. Sprzedaż gier utrzymywała się na przyzwoitym poziomie, dzięki czemu firmie udało się dotrzeć ze swoimi produkcjami do 3,23 mln osób. Jednocześnie stwierdzono, że popularność tytułów w ramach cyfrowej dystrybucji na komputerach PC i urządzeniach mobilnych jest „nadal korzystna”. Zakończony 30 września drugi kwartał roku fiskalnego 2014 przyniósł wzrost sprzedaży o 23,5%, w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku.

Osobny akapit warto poświęcić grze Total War: Rome II. Już przed jej premierą było wiadomo, że tytuł odniesie duży sukces. Twórcy chwalili się bowiem, że liczba zamówień przedpremierowych na najnowszą odsłonę popularnej serii strategii, sześciokrotnie przewyższyła ilość pre-orderów poprzedniej części - Total War: Shogun 2. Ujawnione 800 tys. sprzedanych egzemplarzy nie jest więc żadnym zaskoczeniem.

Sega to legendarna japońska firma zajmująca się produkcją i wydawaniem gier wideo. We wcześniejszych latach koncern tworzył także konsole, dzięki czemu na rynku ukazały się takie urządzenia jak Mega Drive, Saturn czy Dreamcast. Do najważniejszych marek korporacji należą takie tytuły jak Sonic, Shenmue, Virtua Fighter, Virtua Tennis czy też Virtua Cop.