Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 stycznia 2021, 14:24

autor: Adrian Werner

Tomb Raider 2 - autorka Krainy Lovecrafta nową reżyserką filmu

Ben Wheatley nie wyreżyseruje filmu Tomb Raider 2. W tej roli zastąpi go Misha Green, mająca na koncie m.in. serial Lovecraft Country.

Kontynuacja filmu Tomb Raider z 2018 roku ma nową reżyserkę. Została nią Misha Green, czyli twórczyni seriali Kraina Lovecrafta oraz Underground. Napisze ona również scenariusz kontynuacji przygód Lary Croft. W roli głównej ponownie wystąpi Alicia Vikander.

Będzie to pierwszy pełnometrażowy film wyreżyserowany przez Green, która zadebiutowała jako reżyserka Jig-a-Bobo, czyli ósmego odcinka Lovecraft Country. Na razie nie wiadomo, kiedy Tomb Raider 2 trafi na ekrany.

Angaż Green jest zaskoczeniem. Film zapowiedziano w 2019 roku. Wtedy reżyserem miał być Ben Wheatley, a scenarzystką jego żona - Amy Jump. Premiera planowana była na 19 marca tego roku. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że zdjęcia nie ruszyły. Kilka miesięcy temu ogłoszono, że produkcja nie ukaże się we wspomnianym terminie. Niepokój fanów wzbudził fakt, że nie podano wtedy nowej daty.

Zmiana najpewniej została wymuszona tym, że w międzyczasie Ben Wheatley został reżyserem Meg 2. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w połowie tego roku, więc gdyby twórca miał zająć się również Tomb Raiderem 2, to produkcja tego filmu zaczęłaby się znacznie później, niż planowano.

Nie wiemy, czy Misha Green wykorzysta scenariusz przygotowany przez Amy Jump. Reżyserka przyzwyczajona jest do tworzenia własnych fabuł, więc nie zdziwilibyśmy się, gdyby postanowiła zacząć od zera.

Green ogłaszając swój angaż zdradziła, że z klasycznych odsłon cyklu gier jej ulubioną jest Tomb Raider: Legenda, podczas gdy z rebootowanej serii równie mocno podobają jej się Rise of the Tomb Raider oraz Shadow of the Tomb Raider.

  1. Oficjalna strona filmu Tomb Raider