Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2021, 14:55

Age of Empires 2: Definitive Edition otrzyma dziś DLC Lords of the West

Dziś swoją premierę będzie miało Lords of the West – pierwsze większe rozszerzenie do Age of Empires II: Definitive Edition. Doda ona do odświeżonej wersji kultowego RTS-a z 2000 roku dwie nowe cywilizacje oraz trzy kampanie.

W SKRÓCIE
  1. Dziś swoją premierę będzie miał dodatek Lords of the West do gry Age of Empires II: Definitive Edition.
  2. Uzupełni on grę o dwie nowe cywilizacje (Burgundczyków i Sycylijczyków) oraz trzy kampanie (Edwarda Długonogiego, Księstwa Burgundii oraz Królestwa Sycylii).

Wydane w listopadzie 2019 roku Age of Empires II: Definitive Edition zawiera ponad 20 kampanii i 35 różnych cywilizacji, którymi można grać zarówno w scenariuszach dowolnych, jak i trybie wieloosobowym. Dla kogoś może to być jednak za mało. Tego typu osoby zapewne już odliczają minuty do premiery Lords of the West. Zapowiedziane w listopadzie ubiegłego roku pierwsze duże rozszerzenie do odświeżonej wersji kultowego średniowiecznego RTS-a z 2000 roku zadebiutuje na PC między godziną 18:00 a 19:00 czasu polskiego.

Age of Empires 2: Definitive Edition otrzyma dziś DLC Lords of the West - ilustracja #1
Nowy dodatek wprowadzi do AoE II: Definitive Edition dwie nowe cywilizacje.

DLC Lords of the West doda do Age of Empires II: Definitive Edition dwie nowe cywilizacje. Pierwszą z nich są Burgundczycy. Ich średniowieczne państwo znajdowało się we wschodnio-centralnej Francji. Nacja ta otrzyma opcję wystawienia do walki tzw. Coustillierów – potężnie uzbrojonych kawalerzystów. Będzie można wezwać ich pod broń w Zamku w trzeciej erze.

Drugą z cywilizacji, którą do gry wprowadzi dodatek Lords of the West, są Sycylijczycy. Posiadali oni własne królestwo na południu Półwyspu Apenińskiego. Osoby, które zdecydują się objąć nad nimi kontrolę w trakcie rozgrywki, otrzymają możliwość rekrutacji Serjeant – ciężkich piechurów dostępnych w drugiej erze w tzw. Donjonach, nowych budynkach dostępnych wyłącznie dla Sycylijczyków, oraz Zamkach.

Age of Empires 2: Definitive Edition otrzyma dziś DLC Lords of the West - ilustracja #2
Nowy dodatek do AoE II: Definitive Edition skupi się przede wszystkim na nacjach europejskich.

Ponadto po zainstalowaniu DLC Lords of the West w Age of Empires II: Definitive Edition pojawią się trzy kolejne kampanie. Pierwsza z nich pozwoli na prześledzenie losów Edwarda I Długonogiego, króla Anglii w latach 1272-1307, który w trakcie swoich rządów zmagał się nie tylko z wrogami zewnętrznymi, lecz również z opozycją wewnętrzną. W ramach drugiej zaprezentowana zostanie historia książąt Burgundii i ich zmagania z Francuzami. Trzecia natomiast opowie o przygodach normandzkiego najemnika Roberta Guiscarda oraz jego potomków i narodzinach Królestwa Sycylii.

Age of Empires 2: Definitive Edition otrzyma dziś DLC Lords of the West - ilustracja #3
Z takimi zabezpieczeniami atak od morza raczej nie jest straszny.

Jeśli powyższe opisy oraz dodatkowe informacje na temat Lords of the West, które znajdziecie w tym miejscu, zachęciły Was do kupna dodatku, to jest on dostępny na Steamie, gdzie kosztuje 35,99 złotych, oraz w Microsoft Store, gdzie trzeba na niego wydać 44,99 złotych. Rzecz jasna, by móc uruchomić rozszerzenie, trzeba mieć pełną wersję Age of Empires II: Definitive Edition na danej platformie. Niestety, podobnie jak podstawka, DLC nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona gry Age of Empires II: Definitive Edition
  2. Recenzja gry Age of Empires 2: Definitive Edition. Jeśli się starzeć, to tylko z godnością!