Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 października 2020, 13:50

autor: Adrian Werner

Premiera Tomb Raider 2 przełożona, ale nikt nie wie na kiedy

Film Tomb Raider 2 nie ukaże się, jak pierwotnie planowano, w marcu 2021 roku. Zastanawiające jest jednak to, że podczas ogłaszania opóźnienia nie podano nowego terminu premiery.

Mamy złe wieści dla osób czekających na film Tomb Raider 2. Kontynuacja produkcji z Alicią Vikander w roli głównej straciła datę premiery. Sequel miał początkowo zadebiutować 19 marca przyszłego tego roku, ale te plany zostały porzucone.

Opóźnienie w obecnej sytuacji nie jest niczym zaskakującym, gdyż pandemia wywróciła do góry nogami kalendarz większości wytwórni. W przypadku Tomb Raidera 2 nie podano jednak nowej daty.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że zdjęcia do filmu jeszcze nie ruszyły, więc dotrzymanie oryginalnego terminu premiery było niewykonalne. Możliwe, że nie ustalono nowej daty, gdyż z powodu covidowych opóźnień firma Universal Pictures nie jest w stanie przewidzieć, kiedy rozpocznie się produkcja, ani tym bardziej czy w jej trakcie nie pojawią się żadne problemy.

Alicia Vikander w niedawnym wywiadzie przyznała, że na razie nie ma ustalonego konkretnego terminu rozpoczęcia zdjęć. Aktorka i producenci mają jednak nadzieję, że nastąpi to w przyszłym roku. Tym samym na Tomb Raidera 2 poczekamy co najmniej do 2022 roku.

Przypomnijmy, że pierwsza część ukazała się w marcu 2018 roku. Produkcja poradziła sobie w kinach przyzwoicie, zarabiając 274 mln dolarów.

  1. Oficjalna strona filmu Tomb Raider