Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2020, 14:00

autor: AlexB

Ghostrunner - spora popularność na Steamie i pozytywny odbiór u graczy

Ghostrunner zaliczył udany debiut, przynajmniej jeśli chodzi o Steama. Wczoraj w szczytowym momencie w grze polskiego studia One More Level za pośrednictwem platformy firmy Valve bawiło się przeszło 11 tysięcy osób. Tytuł zbiera również pozytywne oceny wśród społeczności.

Jedną z najistotniejszych wiadomości ubiegłego dnia, jeśli chodzi o branżę gier wideo, bez wątpienia było kolejne przesunięcie daty premiery Cyberpunka 2077. Fani klimatów dystopicznej przyszłości otrzymali jednak pewne pocieszenie. Również wczoraj swoją premierę miał bowiem Ghostrunner. I trzeba przyznać, że debiut ten wypadł całkiem nieźle. Według danych serwisu SteamDB, w szczytowym okresie tylko na platformie Steam w tej pierwszoosobowej grze akcji od polskiego studia One More Level (odpowiedzialnego między innymi za ubiegłoroczne God's Trigger) bawiły się 11 294 osoby. Natomiast na Twitchu liczba widzów oglądających transmisje z tytułu w pewnym momencie przekroczyła 80 tysięcy.

Ghostrunner -  spora popularność na Steamie i pozytywny odbiór u graczy - ilustracja #1
Jak na cyberpunka przystało, świat Ghostrunnera nie należy do najprzyjemniejszych.

W parze ze sporą popularnością Ghostrunnera idzie pozytywne przyjęcie ze strony graczy. 83% z blisko 1,5 tysiąca opinii umieszczonych na platformie firmy Valve jest pozytywnych. Z grubsza gracze zgadzają się z ocenami recenzentów, które mieliśmy okazje poznać na początku bieżącego tygodnia. Chwalą oni między innymi dynamizm produkcji, mnogość mechanik, wciągającą i wymagającą rozgrywkę oraz wyczuwalny, cyberpunkowy klimat potęgowany przez oprawę audiowizualną.

„To Mirror's Edge, Dishonored i Superhot w jednym” - czytamy w opinii pozostawionej przez użytkownika o pseudonimie seppe.

Jednak zgodnie z przewidywaniami krytyków, nie wszystkim graczom do gustu przypadł wysoki poziom trudności tytułu, wynikający z faktu, że jedno trafienie w bohatera powoduje jego śmierć. Gdzieniegdzie pojawiają się także narzekania chociażby na pewne fragmenty przestoju pojawiające się w grze oraz nieco rozczarowującą fabułę.

Jeśli sami chcielibyście sprawdzić, czy Ghostrunner jest godny pochwały, czy też nagany, to możecie zainteresować się jego wersją demonstracyjną. Można ją znaleźć na Steamie oraz GOG-u. Tytuł, prócz PC, jest również dostępny na PlayStation 4 i Xboksie One. Zmierza on również na Nintendo Switch, PlayStation 5 i Xboksa Series.

  1. Oficjalna strona gry Ghostrunner
  2. Recenzja gry Ghostrunner - Polska cyberpunkiem stoi