Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2020, 13:41

autor: Carla

Lepsze strzelanie z łuku w Bannerlord - patch ma poprawić walkę na dystans

Mount & Blade II: Bannerlord otrzyma aktualizację, która udoskonali rozgrywkę, przede wszystkim walkę na dystans, a także wprowadzi parę nowości.

Studio TaleWorlds, odpowiedzialne za grę Mount & Blade II: Bannerlord, opublikowało w sieci materiał, w którym twórcy prezentują zawartość nadchodzącej aktualizacji. Ta skupia się przede wszystkim na zmianach w posługiwaniu się bronią dystansową. Co przyniesie update?

Obecnie wszystkie bronie dystansowe dostępne w grze funkcjonują dokładnie w taki sam sposób. Twórcy chcą, by wybór oręża tego typu był bardziej znaczący, dlatego pracują nad tym, by każdy z nich był unikatowy. Przykładowo - krótki łuk będzie napinany szybciej i pozwoli na dłuższy czas celowania, natomiast długi łuk będzie napinany dłużej, czas celowania będzie krótszy, ale zada on więcej obrażeń. Zmiany będą dotyczyć wszystkich broni dystansowych dostępnych w grze, nie tylko łuków (również kusz czy broni miotanej). Także katapulta otrzyma możliwość wystrzeliwania kilku mniejszych pocisków zamiast jednego dużego.

Ale to nie koniec nowości i zmian. Do gry wprowadzona zostanie funkcja edukacji, która umożliwi kształtowanie swoich potomków oraz najmłodszych członków klanu w sposób podobny do kreowania własnej postaci. Pozwoli to na znacznie lepsze kontrolowanie kierunku rozwoju klanu wraz z upływem czasu. Warto także zwrócić uwagę na konie, które będą mogły zostać okaleczone lub zabite w czasie walki.

Zmiany obejmą także system rekrutacji więźniów. Zostanie on utrudniony – zrekrutowanie poskutkuje obniżeniem morale drużyny. Twórcy jednak planują wprowadzić pewne bonusy, które ułatwią ten proces i zmniejszą nałożoną karę.

Ponadto deweloperzy przygotowują nowe menu kołowe, które ułatwiłoby rozgrywkę graczom posługującym się padem. Wprowadzona zostanie również funkcja umożliwiająca śledzenie swojej drużyny na mapie.

Data wydania aktualizacji pozostaje nieznana. Przypomnijmy, że Mount & Blade II: Bannerlord zadebiutowało 30 marca 2020 i wciąż jest w fazie wczesnego dostępu. Premiera pełnej wersji gry szacowana jest na wiosnę 2021 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mount & Blade II: Bannerlord
  2. Mount & Blade II: Bannerlord – poradnik do gry
  3. Mount & Blade II: Bannerlord – kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.