Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2016, 12:05

autor: Góral

Tom Clancy’s The Division doczekało się pierwszego płatnego rozszerzenia - Underground

W nieco ponad trzy miesiące od momentu premiery gra Tom Clancy’s The Division doczekała się pierwszego płatnego dodatku, zatytułowanego Underground (Podziemia). Wraz z nim opublikowano dużą aktualizację 1.3.

Po dwóch dużych, darmowych aktualizacjach (Incursions oraz Conflict) do gry Tom Clancy's The Division przyszedł czas na pierwszy płatny dodatek – Underground (Podziemia), który jest już sprzedawany w wersji na konsolę Xbox One (64,99 zł – dostępne oczywiście także w ramach Season Passa) i powinien wkrótce pojawić się na PC-tach. Premiera na konsoli PlayStation 4 odbędzie się 2 sierpnia bieżącego roku. Rozszerzenie pozwala zwiedzić podziemia Nowego Jorku, gdzie czekają na nas kolejne misje nazwane Underground Operations i nagrody, przy czym im dalej dotrzemy, tym mamy większą szansę na lepsze fanty. Ponadto DLC wprowadza nowy najazd Dragon’s Nest, w którym musimy zmierzyć się z Cleanerssami w Hell’s Kitchen. Nie zabrakło też kolejnych zestawów wyposażenia – B.L.I.N.D., DeadEYE, FireCrest oraz Reclaimer. Wszystko to szczegółowo omówiono na poniższym materiale wideo.

Wraz z dodatkiem pojawiła się także duża aktualizacja 1.3. Wprowadzono w niej:

  • wyposażenie AlphaBridge;
  • nowe typy broni – karabiny szturmowe G36, G36C, G36; karabiny snajperskie Surplus SVD, Paratrooper SVD; pistolety maszynowe PP-19, Enhanced PP-19 i pistolety X-45, First Wave X-45;
  • wybrane misje na poziomach trudności Heroic i Challenge;
  • możliwość rozbudowy bazy o Terminal;
  • nowy system dobierania przeciwników we Free Roam (gracze na 30. poziomie spotkają teraz tylko wrogów NPC na tym samym lub wyższym levelu).

Ponadto doczekaliśmy się szeregu innych, mniejszych nowinek, a także wyeliminowania sporej liczby błędów. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółową rozpiską, to znajdziecie ja tutaj.

Tom Clancy's The Division oprócz dodatku doczekało się również aktualizacji. - Tom Clancy’s The Division doczekało się pierwszego płatnego rozszerzenia - wiadomość - 2016-06-28
Tom Clancy's The Division oprócz dodatku doczekało się również aktualizacji.

Premiera dodatku nie oznacza oczywiście zakończenia wsparcia dla Tom Clancy's The Division. Jak informowaliśmy jakiś czas temu, studio Massive Entertainment pracuje bowiem jeszcze nad rozszerzeniem Survival (Przetrwanie), które wprowadzi do rozgrywki przede wszystkim nową formę zabawy – tytułową walkę o przetrwanie. Nie wiemy jeszcze, kiedy DLC ukaże się na rynku, ale ma to nastąpić wkrótce, być może we wrześniu. W późniejszym czasie pojawi się Last Stand (Ostatni Bastion) – ostatni z dotychczas ujawnionych płatnych dodatków.