Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2012, 10:45

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier - ujawniono tryb kooperacyjny Guerilla

Firma Ubisoft opublikowała nowy materiał video z Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że w grze znajdzie się tryb kooperacyjny Guerilla.

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier - ujawniono tryb kooperacyjny Guerilla - ilustracja #1

Do premiery Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier pozostały już niecałe dwa miesiące. Dlatego firma Ubisoft wręcz zasypuje sieć nowymi materiałami promującymi ten projekt. Najnowszym z nich jest filmik ujawniający tryb kooperacyjny nazwany Guerilla.

W podstawowych założeniach przypomina on znaną z innych gier Hordę. Zasady trybu są proste - maksymalnie czterech graczy musi odpierać ataki coraz silniejszych grup wrogów. Bawić się będziemy mogli na podzielonym ekranie, przez LAN oraz za pośrednictwem Internetu.

Zadaniem graczy będzie zajęcie konkretnego punktu na mapie, a następnie nie dopuszczenie do odbicia tej pozycji przez oddziały rebeliantów. Po odparciu ataków dziesięciu fal wrogów dostaniemy rozkaz zabezpieczenia innej lokacji. W sumie ukończenie pojedynczej mapy wymagać będzie poradzenia sobie z pięćdziesięcioma falami nieprzyjaciół. Korzystając z rad konsultanta do spraw oddziałów specjalnych twórcy zaprojektowali Guerilla Mode tak, aby wymuszał na graczach sporą kreatywność. Nie będzie jednej dobrej metody na każdą grupę nieprzyjaciół i zamiast tego konieczne ma być stosowane różnych taktyk.

Celem rozgrywki będzie nie tylko obrona pozycji na mapie, ale również zdobycie jak największej liczby punktów. Gra ma szczególnie hojnie nagradzać najbardziej efektowne zabójstwa. Wynik dodatkowo podwyższymy współpracując z kolegami z oddziału, np. przez asystowanie w trakcie eliminacji nieprzyjacielskiego żołnierza. Odpowiednio docenione zostanie również zaznaczanie za pomocą sondy wrogów na mapie, dzięki czemu nie zaskoczą oni naszych towarzyszy broni. Natomiast za przetrwanie kilku fal rebeliantów bez utraty życia otrzymamy specjalne bonusy, takie jak m.in. automatyczne działka strażnicze, czy możliwość wezwania nalotu.

Wersje konsolowe Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier zadebiutują 24 maja tego roku. Gracze pecetowi zmuszeni będą poczekać dłużej. Niestety, obecnie firma Ubisoft nie jest gotowa podać daty premiery tego wydania. Warto przypomnieć, że edycja komputerowa została w zeszłym roku skasowana i wydawca zmienił zdanie dopiero po kilku miesiącach.