Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2019, 09:24

THQ Nordic pokaże na Gamescomie trzy niezapowiedziane gry

Firma THQ Nordic udostępniła plan prezentacji na tegoroczną edycję targów Gamescom. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że wydawca pokaże tam trzy niezapowiedziane jeszcze projekty. Jednym z nich będzie rozgrywana w dużej skali strategia.

Czy THQ Nordic zapowie na Gamescomie nowe TimeSplitters? - THQ Nordic pokaże na Gamescomie trzy niezapowiedziane gry - wiadomość - 2019-08-16
Czy THQ Nordic zapowie na Gamescomie nowe TimeSplitters?

Firma THQ Nordic ujawniła swoje plany na tegoroczną edycję targów Gamescom. Wydawca pokaże sporo wyczekiwanych produkcji, takich jak Desperados III czy Biomutant. Nas najbardziej zaciekawił jednak fakt, że w rozkładzie prezentacji zamieszczono trzy niezapowiedziane jeszcze gry.

Pierwsza z nich zostanie pokazana w najbliższy wtorek o 14:30. Z kolei w środę o 12:30 odbędzie się demonstracja kolejnej nowej gry, będącej pierwszą w ofercie wydawcy tzw. „wielką strategią” (ang. grand strategy), czyli produkcją w stylu popularnych serii firmy Paradox Interactive. Pokaz ostatniego z niezapowiedzianych projektów zaplanowany został na piątek, na godzinę 12:00.

Na razie nie wiadomo, czym dokładnie są owe trzy niezapowiedziane projekty. Warto jednak wspomnieć, że od pewnego czasu krążą plotki na temat kolejnej odsłony cyklu Red Faction. Ponadto THQ Nordic niedawno potwierdziło, że studio Volition pracuje już nad kolejną odsłoną serii Saints Row. Z kolei znany z cyklu Galaxy on Fire zespół Fishlabs zajmuje się obecnie nową marką, a wydawca ma w planach również wskrzeszenie cyklu TimeSplitters.

Warto wspomnieć, że THQ Nordic w ostatnich kilkunastu miesiącach zajęte było przejmowaniem studiów i marek. Firma kupiła takie zespoły jak Gunfire Games, Milestone, Piranha Bytes, Warhorse Studios, Bugbear Entertainment oraz Coffee Stain Studios. Wydawca stał się również nowym właścicielem praw m.in. do serii Gothic, Alone in the Dark, Expeditions, Act of War i Kingdoms of Amalur.

  1. Oficjalna strona THQ Nordic