Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2019, 11:20

autor: XxX

WoW: Classic - gracz chce sprawdzić, czy liczba krzeseł w grze jest taka sama jak w 2004 roku

Premiera World of Warcraft: Classic zbliża się wielkimi krokami. Twórcy gry regularnie uruchamiają stress testy serwerów, aby sprawdzić ich wytrzymałość. W trakcie jednej z takich prób pewien gracz postanowił policzyć krzesła w świecie WoW-a i sprawdzić, czy jest ich tyle samo, co w oryginalnym tytule z 2004 roku.

Użytkownik maintainpositivity postanowił policzyć krzesła w Classicu. - WoW: Classic - gracz sprawdził, czy liczba krzeseł w grze jest taka sama jak w 2004 roku - wiadomość - 2019-08-16
Użytkownik maintainpositivity postanowił policzyć krzesła w Classicu.

Premiera World of Warcraft: Classic już niebawem, w związku z czym Blizzard coraz częściej przeprowadza tzw. stress testy serwerów, dzięki którym można zbadać ich stabilność. W trakcie jednej z takich prób pewien znudzony gracz postanowił sprawdzić, jak wiernie nowy-stary WoW został odwzorowany. Zrobił coś, czego nawet Blizzard by się nie spodziewał – policzył krzesła w grze i podzielił się wynikami na Reddicie.

Oczywiście nie chodził po całym świecie z notatnikiem, skrupulatnie licząc przedmioty, na których można usiąść. Zajął się jedynie stolicami poszczególnych ras, a oto jakie wyniki udało mu się uzyskać:

  • Ironforge: 127 krzeseł
  • Stormwind: 345 krzeseł
  • Darnassus: 1 krzesło
  • Orgrimmar: 2 krzesła
  • Thunderbluff: 0 krzeseł
  • Undercity: 4 krzesła

Gracz zachował bardzo ścisłą definicję krzesła. Nie jest to po prostu coś, na czym można usiąść. Krzesło musi mieć oparcie i może posiadać podłokietniki, choć nie jest to wymagane. Krzesłami nie są więc taborety, w przypadku których oparć nie uświadczymy.

Niektóre krzesła znajdowały się w bardzo ciekawych miejscach. - WoW: Classic - gracz sprawdził, czy liczba krzeseł w grze jest taka sama jak w 2004 roku - wiadomość - 2019-08-16
Niektóre krzesła znajdowały się w bardzo ciekawych miejscach.

Patrząc na powyższe liczby, można dojść do kilku ciekawych wniosków. Blizzard wprowadził ogromną dysproporcję między Hordą a Przymierzem w kwestii liczebności zestawów wypoczynkowych. Alliance jest tutaj wyraźnie faworyzowane, ze szczególnym naciskiem na stolicę ludzi.

Można to jednak wytłumaczyć w bardzo prosty sposób. Horda posiada szczególną więź z naturą, a więc jej członkowie wolą usiąść na gołej ziemi, zamiast sadzać swoje cztery litery na kilku pozbijanych deskach.

Niestety, użytkownik nie dysponuje danymi z 2004 roku i nie wie, ile dokładnie było krzeseł w tamtym okresie. Liczy jednak na wsparcie ze strony Blizzarda w tej kwestii i dobrą wolę studia. Ma nadzieję, że tego typu informacje zachowały się gdzieś zamknięte w sejfie, zapisane na starym laptopie z antenką.

Pewne elementy bardzo łatwo przeoczyć. - WoW: Classic - gracz sprawdził, czy liczba krzeseł w grze jest taka sama jak w 2004 roku - wiadomość - 2019-08-16
Pewne elementy bardzo łatwo przeoczyć.

Dociekliwy gracz zawarł w swoim wpisie również ciekawostkę bonusową. Liczba krzeseł w grze uległa niewielkiemu powiększeniu wraz z wprowadzeniem dodatku Wrath of the Lich King i salonów fryzjerskich, które bez czegoś do siedzenia nie miałyby prawa bytu. Liczby po raz kolejny zmieniły się przy okazji premiery dodatku Cataclysm, dzięki czemu obecnie w Orgrimmarze znajduje się aż 5 krzeseł.

World of Warcraft: Classic zadebiutuje w Polsce 27 sierpnia o północy. Gracze jednak już teraz mogą rezerwować nazwy dla swoich postaci oraz wyszukiwać starych znajomych z oryginalnych serwerów z 2004 roku.