Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2019, 12:43

autor: XxX

World of Warcraft: Classic – Blizzard umożliwił znalezienie znajomych sprzed lat i rezerwację nicków

WoW: Classic zbliża się wielkimi krokami. Kilka dni temu Blizzard uruchomił całe forum, dzięki któremu użytkownicy będą mogli odszukać swoich przyjaciół, z którymi grali jeszcze w 2004 roku. To jednak nie koniec niespodzianek.

Nowe narzędzie umożliwia znalezienie przyjaciół sprzed lat. - World of Warcraft: Classic – Blizzard umożliwił znalezienie znajomych sprzed lat i rezerwację nicków - wiadomość - 2019-08-07
Nowe narzędzie umożliwia znalezienie przyjaciół sprzed lat.

Blizzard przygotował pewną niespodziankę dla wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać premiery gry World of Warcraft: Classic. Kilka dni temu udostępniono forum, za pośrednictwem którego użytkownicy będą w stanie odnaleźć swoich znajomych, z którymi grali w 2004 roku. To jednak nie koniec nowinek związanych z grą. W najbliższy poniedziałek – 12 sierpnia – ruszy możliwość rezerwacji nicków do Classica.

World of Warcraft jest grą socjalną. Potrzebujemy zgranej ekipy, aby móc czynić postępy. Tyczy się to zarówno aspektu PvE, jak i PvP. Każdy gracz podstawowej wersji WoW-a miał kogoś, z kim kontakt przez te wszystkie lata mógł się urwać. Dlatego właśnie Blizzard udostępnił niezwykłe narzędzie, dzięki któremu użytkownicy będą mogli odszukać starych znajomych.

Mechanika działania jest bardzo prosta, najpierw należy określić, po której stronie konfliktu graliśmy za dawnych lat, następnie wybrać rodzaj serwera (PvP, PvE, RP, RP-PvP), po czym pozostaje nam już tylko wybór jego nazwy.

Dla każdego z serwerów został utworzony osobny wątek, w którym użytkownicy mogą zapisywać swoje nicki z gry, nazwę gildii, do której należeli, oraz nicki znajomych, których poszukują. Wprawdzie w sieci dostępnych jest już wiele podobnych narzędzi, jak na przykład Vanilla Friends, jednak żadne z nich nie jest oficjalne i nie zostało stworzone przez Blizzarda.

Wkrótce pojawi się również możliwość rezerwacji imion postaci w grze. - World of Warcraft: Classic – Blizzard umożliwił znalezienie znajomych sprzed lat i rezerwację nicków - wiadomość - 2019-08-07
Wkrótce pojawi się również możliwość rezerwacji imion postaci w grze.

Twórcy World of Warcraft przygotowali jeszcze jedną niespodziankę. Od 12 sierpnia ruszy możliwość rezerwacji nicków dla Classica. Wszyscy gracze będą mogli zaklepać swoją nazwę postaci, aby nie została ona ukradziona przez kogoś innego. Każdy użytkownik dokona tego dla maksymalnie trzech postaci.

Premiera World of Warcraft: Classic w Polsce nastąpi o północy 27 sierpnia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.