Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 sierpnia 2019, 11:35

autor: AlexB

Toy Story 4 zarobiło już miliard dolarów, rekordowy rok dla Disneya

Toy Story 4, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu animacji o żyjących zabawkach, zarobiła na całym świecie ponad miliard dolarów. To piąty film Disneya, któremu udało się w tym roku osiągnąć ten pułap, co jest rekordem tej firmy.

Marka Toy Story powróciła po dziewięciu latach przerwy z czwartą odsłoną i jak się okazuje, jest to powrót bardzo udany. Najnowsza odsłona popularnej serii o przygodach kowboja Chudego, astronauty Buzza Astrala i innych żyjących zabawek zarobiła na całym świecie już przeszło miliard dolarów. Jest to drugi film z cyklu (po Toy Story 3) i czwarty wytwórni Pixar (po wspomnianym poprzedniku, Gdzie jest Dory oraz Iniemamocnych 2), któremu udało się osiągnąć ten pułap (via The Hollywood Reporter).

Toy Story 4 spotkało się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony mediów branżowych, jak i widzów. - Toy Story 4 zarobiło już miliard dolarów, rekordowy rok dla Disneya - wiadomość - 2019-08-16
Toy Story 4 spotkało się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony mediów branżowych, jak i widzów.

To jeszcze nie koniec powodów do zadowolenia dla The Walt Disney Company. Toy Story 4 jest piątą produkcją pod skrzydłami tej firmy mającą swoją premierę w tym roku (po Avengers: Końcu gry, Aladynie, Królu Lwie i Kapitan Marvel), której zarobki przekroczyły miliard dolarów. Jest to rekord dla domowej korporacji Myszki Miki (poprzednio były to cztery takie produkcje w roku), a należy pamiętać, że to jeszcze nie koniec. W perspektywie najbliższych miesięcy są bowiem premiery Krainy lodu 2 oraz Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenia. Obie te produkcje niemal na pewno osiągną przychody na poziomie co najmniej miliarda dolarów.

Co ciekawe, prócz pięciu wspomnianych tegorocznych produkcji magiczny kamień milowy w box office w postaci miliarda dolarów przychodu zaliczył jeszcze tylko jeden film – Spider-Man: Daleko od domu. Sytuacja jest o tyle zabawna, że choć najnowsza odsłona przygód Człowieka-pająka jest wydawana pod skrzydłami firmy Sony, to należy ona do filmowego uniwersum Marvela, zatem Disney w pewnym stopniu jest odpowiedzialny za jej sukces.

Toy Story 4 zarobiło już miliard dolarów, rekordowy rok dla Disneya - ilustracja #2

Toy Story 4 zostało wyreżyserowane przez Josha Cooleya, znanego przede wszystkim jako scenarzysta oscarowego W głowie się nie mieści z 2015 roku. Film opowiada historię znanej z poprzednich części grupy żyjących zabawek, do której dołącza Sztuciek, wykonana z plastikowego sztućca figurka. Nie chce on pogodzić się ze swoim losem, dlatego podczas podróży kamperem ucieka. Na pomoc nowemu przyjacielowi wyrusza kowboj Chudy.

W oryginale głosów bohaterom użyczyły takie gwiazdy, jak Tom Hanks, Tim Allen, Keanu Reeves, Jordan Peele, Patricia Arquette czy Keegan-Michael Key. Z kolei w polskiej wersji językowej możemy usłyszeć między innymi Roberta Czebotara, Łukasza Nowickiego, Edytę Olszówkę, Abelarda Gizę oraz Jacka Kopczyńskiego.

  1. Oficjalna strona studia Pixar
  2. Oficjalna strona firmy Disney