Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2019, 11:45

autor: Adrian Werner

Need for Speed Heat bez kart osiągów z Payback plus inne konkrety

Studio Ghost ujawniło sporo świeżych konkretów odnośnie Need for Speed: Heat. Dowiedzieliśmy się wiele nowego na temat mechanizmów rozgrywki oraz modelu biznesowego gry.

W NFS: Heat zagramy w listopadzie. - Need for Speed Heat bez kart osiągów z Payback plus inne konkrety - wiadomość - 2019-08-16
W NFS: Heat zagramy w listopadzie.
NFS: HEAT TO:
  1. brak kart osiągów,
  2. brak lootboksów,
  3. sieciowe wyścigi do 16 osób,
  4. części jako nagrody w wyzwaniach,
  5. inne zachowanie policji za dnia i w nocy,
  6. helikoptery w pościgach policyjnych,

Przedwczoraj firma Electronic Arts zapowiedziała Need for Speed: Heat, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu gier wyścigowych. Dzień później na oficjalnym reddicie autorzy podzielili się dodatkowymi konkretami, dzięki czemu dowiedzieliśmy się sporo nowego na temat tego projektu.

Akcja osadzona zostanie w fikcyjnym mieście Palm City, wzorowanym na współczesnym Miami. Za dnia będziemy brali udział w wyścigach miejskich, a stróże prawa zostawią nas w spokoju, o ile ich nie sprowokujemy. Z kolei nocą policjanci będą na nas aktywnie polowali. Sami wybierzemy czy opuścimy garaż przed, czy po zmroku.

Fabuła ma być znacznie poważniejsza niż we wcześniejszych odsłonach, a rolę głównego przeciwnika pełnić będzie porucznik policji imieniem Mercer. Podczas pościgów policyjnych interfejs poinformuje nas, ile jednostek podąża naszym tropem. W tych sekwencjach stróże prawa wykorzystają nie tylko radiowozy, ale również helikoptery. Powrócą paski uszkodzeń wozów, więc możliwe będzie niszczenie aut.

W grze pojawi się rywalizacja typu drag racing, która ma być mocno ulepszona w porównaniu z poprzednimi grami z cyklu. Wśród dostępnych samochodów znajdziemy m.in. maszyny Ferrari i Evo 10. W multiplayerze jednocześnie będzie mogło bawić się do 16 osób.

W NFS: Heat nowe części samochodowe odblokowywać będziemy osiągając sukcesy w zawodach. Autorzy obiecują ulepszony model jazdy oraz możliwość modyfikowania wyglądu naszej postaci. Ponadto w grze zabraknie powiązanych z mikropłatnościami kart osiągów, których obecność w Need for Speed: Payback została przyjęta bardzo negatywnie.

Przypomnijmy, że Need for Speed: Heat zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 8 listopada tego roku.

  1. Oficjalna strona gry