Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2013, 08:39

autor: Góral

The Walking Dead: Season Two - powrót Omida. Pierwszy epizod ukaże się w tym miesiącu

Studio Telltale Games potwierdziło na Twitterze wcześniejsze informacje o grudniowej premierze pierwszego epizodu przygodówki The Walking Dead: Season Two. Przy okazji zaprezentowano nowy screen z nadchodzącej produkcji.

Studio Telltale Games zaprezentowało w serwisie społecznościowym Twitter nowy screen z gry The Walking Dead: Season Two, potwierdzający obecność Omida w drugiej serii. Jednocześnie zapewniono, że debiut pierwszego odcinka nowego sezonu nastąpi w tym miesiącu. Już wcześniej wiedzieliśmy, że zabawa rozpocznie się przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia i, jak widać, sytuacja nie uległa zmianie. W dalszym ciągu nie poznaliśmy jednak dokładnego terminu debiutu produkcji.

W The Walking Dead: Season Two ponownie spotkamy Omida. - The Walking Dead: Season Two - powrót Omida. Pierwszy epizod ukaże się w tym miesiącu - wiadomość - 2013-12-02
W The Walking Dead: Season Two ponownie spotkamy Omida.

W The Walking Dead: Season Two pokierujemy losami Clementine, która mając w pamięci tragiczne wydarzenia z pierwszego sezonu, będzie starała się przetrwać w niebezpiecznym świecie. Kontynuacja świetnej przygodówki opowie tę historię w pięciu epizodach, na które można już składać zamówienia przedpremierowe. W sklepie Steam za dostęp do wszystkich odcinków zapłacimy 20,69 euro (około 87 zł). Kilkanaście złotych mniej, bo 22,49 dolary (około 69 zł), wydamy składając pre-ordera przez oficjalną stronę gry.

Na rynku, oprócz wersji przeznaczonej na komputery osobiste, pojawią się także konsolowe edycje (PlayStation 3, Xbox 360), których premiera nastąpi w tym samym czasie. Przy okazji przypominam, że w październiku miał miejsce debiut pierwszego odcinka innej przygodówki studia Telltale Games - The Wolf Among Us, którego recenzję przeczytacie w tym miejscu.

Gra The Walking Dead jest oparta na komiksach Roberta Kirkmana o tej samej nazwie. Pierwszy odcinek rysunkowej historii ukazał się na rynku w 2003 roku. W 2010 roku, w amerykańskiej stacji telewizyjnej AMC, rozpoczęto emisję serialu. Do tej pory ukazały się jego cztery sezony, a piąty trafi na ekrany telewizorów w przyszłym roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.