Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2014, 09:40

autor: Sarge

The Walking Dead: Season Two - drugi epizod zadebiutuje na początku marca

Na początku marca w cyfrowej dystrybucji zadebiutuje drugi epizod gry The Walking Dead: Season Two. Dokładną datę premiery odcinka zatytułowanego A House Divided poznamy wkrótce, a w przyszłym tygodniu w sieci pojawi się oficjalny zwiastun.

Drugi epizod gry The Walking Dead: Season Two zadebiutuje na początku marca - The Walking Dead: Season Two - drugi epizod zadebiutuje na początku marca - wiadomość - 2014-02-21
Drugi epizod gry The Walking Dead: Season Two zadebiutuje na początku marca

Studio Telltale Games ogłosiło na Twitterze, że drugi epizod gry przygodowej The Walking Dead: Season Two zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji na początku marca. Dowiedzieliśmy się też, że w przyszłym tygodniu wypuszczony zostanie nowy zwiastun. Całkiem możliwe, że właśnie wtedy poznamy dokładną datę premiery odcinka zatytułowanego A House Divided. Przy okazji twórcy udostępnili dwa nowe screeny promujące kolejny rozdział przygód Clementine. Widzimy na nich znajomą twarz z pierwszego epizodu i główną bohaterkę atakowaną przez zombie. Z obrazków można też wywnioskować, że akcja A House Divided będzie rozgrywać się między innymi na jakimś moście. Twórcy trzymają wszelkie szczegóły w tajemnicy, ale nadchodzący trailer powinien zdradzić coś więcej.

Pierwszy epizod o nazwie All That Remains zadebiutował 17 grudnia 2013 roku, a więc na drugi poczekamy niecałe 3 miesiące. Musimy przygotować się na to, że kolejne wcale nie będą ukazywały się częściej. Wystarczy wspomnieć o The Wolf Among Us – innej przygodówce od Telltale Games – gdzie różnica pomiędzy premierą pierwszego a drugiego odcinka wynosiła prawie 4 miesiące. W dodatku deweloper jest zajęty pracami nad kolejnymi grami: Tales from the Borderlands oraz Game of Thrones: A Telltale Games Series.

W przyszłym tygodniu zobaczymy zwiastun drugiego epizodu gry The Walking Dead: Season Two - The Walking Dead: Season Two - drugi epizod zadebiutuje na początku marca - wiadomość - 2014-02-21
W przyszłym tygodniu zobaczymy zwiastun drugiego epizodu gry The Walking Dead: Season Two

The Walking Dead: Season Two to bezpośrednia kontynuacja produkcji z 2012 roku. W grze wcielamy się w dziewczynkę Clementine, która musi radzić sobie niemal zupełnie sama w świecie opanowanym przez zombie. Tytuł po raz kolejny został podzielony na pięć odcinków (All That Remains, A House Divided, In Harm’s Way, Amid the Ruins, No Going Back) wydawanych co kilka miesięcy.

Wersja pecetowa jest sprzedawana na oficjalnej stronie w cenie 24,99 dolarów (ok. 78 zł) lub w innych sklepach, w tym na Steamie za 22,99 euro (ok. 97 zł). Tytuł jest dostępny także na Xbox Live (59,99 zł) oraz PlayStation Store (79 zł). Powyższe ceny dotyczą przepustki uprawniającej do pobrania wszystkich pięciu epizodów. Jedynie na App Store można zakupić pojedynczy odcinek (pierwszy za 4,99 dolary, czyli ok. 15 zł).