Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2013, 11:22

autor: Bartosz Woldański

The Walking Dead: 400 Days – znamy nowe szczegóły

Ujawniono nowe pikantne szczegóły dotyczące nadchodzącego DLC do gry przygodowej studia Telltale Games – The Walking Dead. Pierwsze rozszerzenie do jednej z najlepszych produkcji zeszłego roku zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

W dodatku poznamy początki zombie apokalipsy - The Walking Dead: 400 Days – znamy nowe szczegóły - wiadomość - 2013-06-14
W dodatku poznamy początki zombie apokalipsy

Pojawiły się nowe szczegóły dotyczące zapowiedzianego na lipiec tego roku dodatku DLC do gry The Walking Dead, zatytułowanego 400 Days. Jak wynika z artykułu opublikowanego w serwisie IGN, żeby uruchomić rozszerzenie, będziemy musieli zainstalować przynajmniej jeden epizod. Potwierdziło się także to, że wybory fabularne z pierwszego sezonu wpłyną na wydarzenia przedstawione w 400 Days, a z kolei decyzje poczynione w DLC mają znaleźć odzwierciedlenie w kontynuacji The Walking Dead.

W 400 Days nie zabraknie mocnych zwrotów akcji - The Walking Dead: 400 Days – znamy nowe szczegóły - wiadomość - 2013-06-14
W 400 Days nie zabraknie mocnych zwrotów akcji

Co istotne, w grze będzie pięć odrębnych historii. Opowiedzą one o losach różnych postaci, które studio Telltale Games stopniowo ujawniało jeszcze przed oficjalną zapowiedzią tytułu. Bonnie, Shel, Wyatt, Russell oraz Vince poznają początki zombie apokalipsy w uniwersum The Walking Dead. W epizody – opowiedziane w stylu zbliżonym do tego, co zaprezentował film Pulp Fiction – nie trzeba będzie grać w porządku chronologicznym. W finale dojdzie do spojenia wszystkich pięciu opowieści, a kształt zakończenia będzie zależny od fabularnych wyborów poczynionych w trakcie rozgrywki.

Na demie z E3 przedstawiono losy jednej postaci: fajtłapowatego Vince’a, który ucieka przed policją, a później skuty ląduje w więziennym autobusie. W DLC można spodziewać się licznie występujących żywych trupów, rozlewającej się na wszystkie strony posoki, łamigłówek, sekwencji strzelankowych oraz chyba najważniejszego – kilku różnych linii dialogowych, których wybór może wpłynąć na przebieg wydarzeń mniej lub bardziej przewidująco. Otrzymamy zatem to, do czego przyzwyczaiła nas podstawka.

Co równie ważne, nie jest jasne, czy w dodatku pojawią się postaci znane z podstawowej wersji gry. Wiemy za to, że 400 Days ma być fabularnym pomostem pomiędzy dwoma sezonami, ale studio Telltale Games nie chciało zdradzić, czy akcja kolejnej serii odbędzie się bezpośrednio po wydarzeniach z DLC.

Rozszerzenie opowie pięć różnych historii, które połączą się w finale - The Walking Dead: 400 Days – znamy nowe szczegóły - wiadomość - 2013-06-14
Rozszerzenie opowie pięć różnych historii, które połączą się w finale

Koszt dodatku wyniesie 5 dolarów (ok. 16 zł), ale, jak już wcześniej podkreśliliśmy, cena uzależniona jest od regionu i platformy sprzętowej. Gra wyjdzie w lipcu (data bliżej niesprecyzowana) na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz w sierpniu – w zestawie z pierwszym sezonem – na PlayStation Vita.