Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2013, 12:15

autor: Hed

PlayStation 4 z premierą w Polsce pod koniec 2013 roku – oficjalny komentarz

PlayStation 4 pojawi się w Polsce pod koniec tego roku, podobnie jak w całej Europie – potwierdziła firma Sony Computer Entertainment Polska. To oznacza, że konsola Sony najprawdopodobniej wyprzedzi Xboksa One, który na naszym rynku ma pojawić się na początku 2014 roku.

PlayStation 4 z polską premierą w tym roku – potwierdza Sony Computer Entertainment Polska. - PlayStation 4 z premierą w Polsce pod koniec 2013 roku – oficjalny komentarz - wiadomość - 2013-06-14
PlayStation 4 z polską premierą w tym roku – potwierdza Sony Computer Entertainment Polska.
PlayStation 4:
  • Konsola PlayStation 4 zadebiutuje w Polsce pod koniec 2013 roku
  • Cena konsoli ma wynosić około 1700 złotych
  • Konkurencyjny Xbox One w Polsce pojawi się na początku 2014 roku

PS4 zagości w Polsce, tak jak w całej Europie, pod koniec roku 2013” – to oficjalny komentarz firmy Sony Computer Entertainment Polska, przekazany przez serwis Polygamia. Potwierdzenie oznacza, że konsola zadebiutuje w okresie przedświątecznym bez opóźnienia względem pozostałych krajów europejskich. Stanie się to pod warunkiem, że sytuacja nie ulegnie zmianie, jak to miało miejsce w przypadku PlayStation 3, która do Europy trafiła później niż na rynek amerykański.

Historia PlayStation 3, którą zresztą przywołuje Polygamia, pokazuje, że europejska, a więc też polska, data premiery konsoli jest kwestią niepewną do ostatniego momentu. Pamiętamy, że PlayStation 3 miała wyjść w Europie w listopadzie 2006 roku, ale na parę tygodni przed startem została opóźniona na marzec 2007 roku. Jeśli tym razem Sony się uda, PlayStation 4 może wyprzedzić Xboksa One, który na nasz rynek dotrze później niż na Zachodzie (planowana data premiery to początek 2014 roku).

W najbliższych miesiącach poznamy więcej informacji o PlayStation 4 i Xboksie One - czekają nas między innymi niemieckie targi Gamescom oraz impreza Tokyo Game Show. W tym momencie wiemy już nieco o sprawach wydawniczych. Pokazano pudełko z PlayStation 4 i podano cenę konsoli. Microsoft ujawnił, jakie edycje Xboksa One trafią do sprzedaży i ile będą kosztowały. W sklepach pojawiły się też oferty na gry na konsole następnej generacji.

  1. Więcej informacji o konsoli PlayStation 4
  1. Więcej informacji o konsoli Xbox One