Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2013, 18:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zobacz jak wygląda pudełko i interfejs użytkownika na PlayStation 4. Będzie next-genowe Gran Turismo 6

Firma Sony zaprezentowała interfejs użytkownika na PlayStation 4, a także wygląd pudełka, w jakim będzie sprzedawana konsola. Okazuje się również, że rośnie szansa na grę Gran Turismo 6 w wersji na PlayStation 4.

Firma Sony udostępniła film zwiastujący możliwości nowego interfejsu użytkownika na PlayStation 4. Pokazano także pudełko w jakim będzie sprzedawana konsola, a Kazunori Yamauchi ze studia Polyphony Digital daje nadzieję na Gran Turismo 6 w wersji na PlayStation 4.

Dla wielu osób najważniejsze będzie ujawnienie nowego interfejsu użytkownika, który będzie różnił się od tego obecnego w PlayStation 3. Całość utrzymano w „kafelkowym” stylu (podobnie jak na Xboksie 360) i nastawiono się na różnego rodzaju opcje społecznościowe. Trzyminutowy zwiastun interfejsu pokazuje m.in. możliwość oceniania różnego rodzaju powiadomień (np. możemy zostawić „kciuka w górę”, gdy nasz znajomy zdobędzie platynowe trofeum w jakiejś grze).

Oprócz tego materiał wideo przedstawia, jak PlayStation 4 będzie mogło wykonywać kilka rzeczy naraz. Przede wszystkim wprowadzona zostanie długo oczekiwana możliwość rozmów głosowych między znajomymi grającymi w różne produkcje. Poza tym nie brakuje szeroko reklamowanej opcji nagrywania fragmentu rozgrywki i pokazywania go innym. Z dość standardowych funkcji dostaniemy możliwość pisania wiadomości, ściągania cyfrowej zawartości w tle, czy instalowania jej na dysku.

Tak ma wyglądać pudełko PlayStation 4

W sieci pojawiło się również zdjęcie pudełka, w którym będzie sprzedawana konsola nowej generacji od firmy Sony. Oprócz wizerunku samego sprzętu i loga Sony oraz PS4, w rogu pudełka pojawia się informacja o pojemności dysku twardego (standardowo będzie to 500 GB) oraz wersji kolorystycznej PlayStation 4.

Na koniec warto wspomnieć o wywiadzie, jakiego Kazunori Yamauchi ze studia Polyphony Digital udzielił japońskiemu serwisowi 4Gamer. Twórca gry Gran Turismo 6 powiedział w nim, że „wersja na PlayStation 4 tego tytułu przyjdzie naturalnie. Nie każemy Wam czekać zbyt długo, ale też nie ukaże się ona za szybko”. Tym samym niedawne spekulacje na ten temat zdają się potwierdzać i wydaje się, że prędzej czy później posiadacze PlayStation 4 doczekają się premiery Gran Turismo 6 na tej konsoli. Na razie gra jest jednak projektowana z myślą o PlayStation 3 i tylko w tej wersji ukaże się pod koniec bieżącego roku.