Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2014, 10:16

The Stomping Land wycofane ze sprzedaży

The Stomping Land - sieciowy survival w prehistorycznych czasach - został wycofany ze sprzedaży w usłudze Wczesnego Dostępu na platformie Steam. Powodem jest brak aktualizacji oraz kontaktu z deweloperami ufundowanego przez Kickstarter projektu.

Czy ktoś jeszcze pamięta The Stomping Land? Sieciowy survival w prehistorycznych czasach zapowiadał się wyśmienicie – ostatecznie nie każdego dnia mamy okazję zmierzyć się ze stadem welociraptorów. Niestety, projekt od momentu majowej premiery w usłudze Wczesnego Dostępu na platformie Steam zatrzymał się w rozwoju i niedawno został wycofany ze sprzedaży.

Dzieło studia SuperCrit zdobyło pokaźne fundusze dzięki akcji w serwisie Kickstarter, gdzie ciekawy pomysł do spółki z reputacją Alexa „Jiga” Fundory – znanego ze współpracy przy The Elder Scrolls V: Skyrim – pozwolił na zebranie ponad 100 tysięcy dolarów. Gra zadebiutowała w usłudze Wczesnego Dostępu w maju, lecz od tego czasu nie była usprawniana, aktualizowana lub wzbogacana o nowe elementy. Przedstawiciele SuperCrit pojawili się na fanowskich forach jeszcze w lipcu, by uspokoić społeczność, wkrótce jednak wycofali się z zapewnień o ciągłych postępach w pracach nad tytułem, oskarżając jednocześnie Fundorę o brak jakichkolwiek informacji z jego strony. Od tamtego momentu The Stomping Land praktycznie umarło – co prawda „Jig” w zeszłym miesiącu tłumaczył ciszę ze swojej strony przenosinami gry na silnik Unreal Engine 4, lecz później wszelkie wiadomości dotyczące tytułu ucichły. Nie wiadomo, czy usunięcie możliwości zakupu tej produkcji było decyzją samego dewelopera, czy może interweniowała firma Valve.

Brak aktualizacji oraz problemy w skontaktowaniu się z deweloperem nie wróżą The Stomping Land świetlanej przyszłości. - The Stomping Land wycofane ze sprzedaży - wiadomość - 2014-09-03
Brak aktualizacji oraz problemy w skontaktowaniu się z deweloperem nie wróżą The Stomping Land świetlanej przyszłości.

Trudno dziwić się graczom, którzy po zainwestowaniu w akcję na Kickstarterze poczuli się oszukani – ba, ponad dwa i pół tysiąca z nich podpisało się pod petycją domagającą się zwrotu pieniędzy. Jedyną nadzieją pozostaje przypuszczenie, że weteran branży, jakim jest Fundora, nie pozwoliłby sobie na porzucenie ufundowanego przez fanów projektu bez słowa wyjaśnienia. Na razie jednak prognozy na przyszłość nie wyglądają zbyt kolorowo – wszystko wskazuje na to, że The Stomping Land to kolejny ciekawy pomysł, który nie ujrzy światła dziennego.

  1. Oficjalna strona internetowa The Stomping Land
  2. The Stomping Land w serwisie Steam