Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2014, 10:32

autor: Góral

Powstaje Jurassic World LEGO Video Game?

W przyszłym roku w kinach zadebiutuje czwarta odsłona serii filmów Jurassic Park, zatytułowana Jurassic World. Według serwisu JurassicWorld.org to nie koniec atrakcji czekających na fanów dinozaurowego uniwersum, gdyż na podstawie obrazu kinowego powstanie także gra Jurassic World LEGO Video Game.

Powstaje Jurassic World LEGO Video Game? - ilustracja #1

Fani dinozaurów i klocków LEGO być może wkrótce będą mieć powód do świętowania. Według informacji opublikowanych w serwisie JurassicWorld.org, na podstawie nadchodzącego filmu Jurassic World powstanie gra wideo z serii LEGO. Nie zdradzono żadnych szczegółów na ten temat, ale taki projekt wydaje się bardzo prawdopodobny. Do tej pory otrzymaliśmy produkcje oparte na przygodach Harry’ego Pottera i Indiany Jonesa, powieściach i filmach Władca Pierścieni oraz Hobbit, wkrótce ukaże się trzecia część podserii Batman, itd. Nic więc nie wskazuje na to, by twórcy z TT Games nie wzięli się teraz za Jurassic Park. Warto także wspomnieć, że oprócz samej gry, ma również powstać tematyczna linia klocków LEGO, a film Jurassic World ukaże się na DVD / Blu-ray prawdopodobnie 10 listopada 2015 roku (obraz trafi do kin 12 czerwca 2015 roku).

Powstaje Jurassic World LEGO Video Game? - ilustracja #2Jurassic Park to słynna seria filmów. Pierwsze dwie części, wyreżyserowane przez Stevena Spielberga, oparte były na powieści Michaela Crichtona. Produkcje odniosły ogromny sukces, przynosząc ponad 1,5 mld dolarów zysku. W 2001 roku ukazał się Jurassic Park III w reżyserii Joe Johnstona. Obraz również podbił serca fanów, jednak nie okazał się takim mega hitem, jak dwie poprzednie odsłony.

O Jurassic World, czyli czwartej części serii, mówiono już w 2002 roku, jednak przez szereg lat nic z projektu nie wyszło, odrzucono kilka pomysłów i dopiero w ostatnich latach wzięto się za tytuł na poważnie. Akcja filmu rozegra się 22 lata po wydarzeniach znanych z Jurassic Park. Na wyspie Isla Nublar działa znakomicie strzeżony park rozrywki, w którym główną atrakcja są dinozaury. Jak jednak można się domyślić, nie wszystko idzie po myśli właścicieli i na wolność wydostaje się nowy gatunek gada.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.