Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2014, 09:10

autor: Sarge

Minecraft - premiera na PS4 i XONE coraz bliżej. PSV poczeka dłużej [news zaktualizowany]

Zespół 4J Studios ogłosił na Twitterze, że Minecraft w wersjach na PlayStation 4 i Xboksa One przechodzi właśnie proces certyfikacji. Wciąż nie dotyczy to edycji na PlayStation Vita, która wymaga jeszcze trochę pracy.

AKTUALIZACJA: Francuski oddział firmy Sony poinformował na Twitterze, że cyfrowa wersja Minecrafta na PlayStation 4 zadebiutuje już dzisiaj po południu w ramach aktualizacji europejskiego PlayStation Store. Wprawdzie na razie to jedyne źródło informacji na ten temat, ale wydaje się być całkiem wiarygodne. Cena gry nie została ujawniona. Minecraft ukaże się także 5 września na Xbox One w cenie $19.99.

Minecraft wkrótce ukaże się na Xboksie One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita - Minecraft - premiera na PS4 i XONE coraz bliżej. PSV poczeka dłużej [news zaktualizowany] - wiadomość - 2014-09-03
Minecraft wkrótce ukaże się na Xboksie One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce doczekamy się premiery gry Minecraft w wersjach na PlayStation 4 oraz Xboksa One, podczas gdy posiadacze PlayStation Vita będą musieli poczekać nieco dłużej. Tak przynajmniej wynika z informacji, jakimi zespół 4J Studios dzielił się w ostatnich dniach na Twitterze. Przypomnijmy, że początkowo zakładano wydanie wspomnianych edycji w sierpniu, jednak nie udało się dotrzymać tego terminu. Kilka dni temu Minecraft w wersji na PlayStation 4 ponownie został wysłany do firmy Sony w celu przejścia procesu certyfikacji. Za pierwszym razem zakończyło się to niepowodzeniem, ale deweloper zadbał o odpowiednie poprawki i być może tym razem uda się uzyskać „zielone światło” od japońskiego koncernu. Przez proces certyfikacji przechodzi też edycja na Xboksa One, a więc również jest na dobrej drodze do rychłej premiery. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wrześniowy debiut wydaje się być całkiem prawdopodobny.

Zdecydowanie mniej optymistyczne wieści dotyczą użytkowników PlayStation Vita. Deweloper powiadomił, że wciąż ma do wykonania jeszcze trochę pracy, zanim przenośna wersja Minecrafta zostanie przekazana firmie Sony do certyfikacji. Studio ma powiadomić graczy, gdy już do tego dojdzie. Z tego wynika, że posiadacze PlayStation Vita poczekają na Minecrafta najdłużej.

Minecraft nadal cieszy się ogromną popularnością. W czerwcu ujawniono, że wszystkie aktualnie dostępne wersje gry (PC, Xbox 360, PlayStation 3 oraz platformy mobilne z systemami iOS lub Android) rozeszły się w liczbie niemal 54 milionów egzemplarzy. Do tej pory ten próg z całą pewnością został przekroczony i rezultat będzie nieustannie poprawiany – zwłaszcza, jak już doczekamy się wydania produkcji na kolejnych trzech konsolach.

Minecraft to prawdziwy fenomen i jedna z najbardziej popularnych gier ostatnich lat. Produkt osiągnął wielki sukces mimo archaicznej oprawy graficznej. W dużym stopniu pomogła w tym duża dowolność w kreowaniu wirtualnego uniwersum przez graczy. Zostajemy wrzuceni do losowo wygenerowanego świata zbudowanego z prostych sześcianów i możemy tak naprawdę zrobić wszystko, co nam się podoba.