Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2020, 13:00

autor: Filip "Szarmancki" Węgrzyn

The Sims 4 straciło producenta, odszedł po 14 latach w Maxis

Przykra wiadomość dla społeczności The Sims. Z zespołu Maxis odszedł starszy producent odpowiedzialny za grę The Sims 4. Po wielu sukcesach i ponad 14 latach pracy niespodziewanie opuścił studio odpowiedzialne za popularny „symulator życia”.

Po jakimś czasie przychodzi pora na zmiany, a przynajmniej tak tłumaczy swoje nagłe odejście ze studia Maxis starszy producent Michael Duke. Chęć na wspomniane zmiany pojawiła się u dewelopera znanego społeczności The Sims jako SimGuruDuke po ponad 14 latach owocnej pracy przy produkcji m.in. The Sims Mobile, a później The Sims 4. O swojej rezygnacji Duke poinformował na swoim Twitterze, który chwilę później dezaktywował. Oficjalne pożegnanie Mike’a Duke’a pojawiło się również na Twitterze gry The Sims.

Niespodziewane opuszczenie zespołu Maxis przez Duke’a jest tym bardziej dziwne w związku z jego zeszłorocznym awansem na stanowisko starszego producenta przy grze The Sims 4. Ta posada zajmowana była wcześniej przez Granta Rodieka, który w kwietniu ubiegłego roku został odsunięty od współtworzenia serii The Sims i przydzielony do nowych zadań.