Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 grudnia 2020, 13:11

Prequel Gry o tron, House of the Dragon, niedługo w fazie zdjęciowej

Jason Kilar, dyrektor WarnerMedia, skomentował powstający prequel Gry o tron pod tytułem House of the Dragon i podzielił się kilkoma grafikami koncepcyjnymi.

Jeżeli jeszcze nie słyszeliście, to WarnerMedia wydało wczoraj zaskakujące oświadczenie, że wszystkie filmy wytwórni zmierzające w przyszłym roku do kin, otrzymają równoczesną premierę na platformie HBO Max. W tej samej wiadomości, podpisanej przez CEO firmy, Jasona Kilara, znalazła się także wzmianka o powstającym prequelu Gry o tron, pt. House of the Dragon.

W postscriptum oświadczenia WarnerMedia czytamy:

Pierwsze ujęcia na planie następnego serialu w uniwersum Gry o tron, House of the Dragon, zostaną nakręcone w ciągu najbliższych kilku mięsięcy. Wypatrujcie smoków na niebie!

Jason Kilar podzielił się także grafikami koncepcyjnymi:

Prequel Gry o tron, House of the Dragon, niedługo w fazie zdjęciowej - ilustracja #1
Prequel Gry o tron, House of the Dragon, niedługo w fazie zdjęciowej - ilustracja #2
Prequel Gry o tron, House of the Dragon, niedługo w fazie zdjęciowej - ilustracja #3
Smoku, jesteś piękny.

House of the Dragon to już drugi planowany prequel Gry o tron. Poprzedni projekt, którego historia miała dziać się kilka tysięcy lat przed wydarzeniami z GoT, został jednak anulowany po wyprodukowaniu pilota. Wówczas HBO złożyło zamówienie na House of the Dragon. Na pytanie, dlaczego drugi projekt ma poradzić sobie lepiej, Casey Bloys z HBO odpowiedział:

Jednym z najważniejszych atutów House of the Dragon jest to, że mamy tekst, książkę, na której będziemy mogli oprzeć plan serialu.

House of the Dragon powstanie na podstawie powieści Ogień i krew George'a R.R. Martina, opowiadającej o losach dynastii Targaryenów. Nacisk na obecność tekstu źródłowego jest całkowicie zrozumiały, biorąc pod uwagę bolesne doświadczenia producentów Gry o tron, gdy ostatnie sezony serialu, pisane bez oparcia w prozie Martina, spotkały się z olbrzymią krytyką widzów i recenzentów.

Nie znamy jeszcze daty premiery House of the Dragon. Początkowo serial miał wyjść w 2022 roku, jednak pandemia także i tutaj znacząco utrudniła realizację pierwotnego planu.