Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2012, 11:22

autor: Olek

The Secret World do wypróbowania za darmo

Firma Funcom, producent gry MMORPG The Secret World, zdecydował się wprowadzić bezpłatny okres próbny. Przez trzy dni nowi gracze mogą całkowicie za darmo spróbować swoich sił w walce z potworami, a jeśli się postarają, to również zyskać kilka bonusów.

The Secret World do wypróbowania za darmo - ilustracja #1
Trzy dni darmowego grania powinny wystarczyć, by przekonać się o zaletach i wadach The Secret World.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że nowa gra MMORPG od Funcomu cieszy się mniejszym zainteresowaniem niż zakładano. Twórcy The Secret World próbowali już zwiększyć popularność tytułu organizując darmowy weekend, jednak nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Zdecydowano się więc zmienić nieco taktykę i zachęcić graczy, by bezpłatnie wypróbowali grę.

Okres darmowego grania ograniczony został do trzech dni. Aktywni gracze mogą jednak spróbować wydłużyć go o kolejne dwa dni, jeśli w tym czasie wykonają 30 misji. Dodatkową motywację stanowi nagroda w postaci 1200 Punktów Bonusu (Bonus Points) do wydania na mikropłatności. Najzdolniejsi pogromcy potworów, którym uda się pokonać straszliwego Ur-Drauga i ukończyć pierwszy loch – Polaris, otrzymają także specjalny przedmiot - The Whispering Demon Ring, podnoszący statystyki bohatera oraz zwiększający ilość otrzymywanego doświadczenia na wczesnych etapach gry.

Niewykluczone, że wprowadzenie darmowego okresu próbnego to jedynie pierwszy krok w kierunku zmiany modelu biznesowego w The Secret World. Podobnie zresztą było w przypadku innej gry MMORPG od Funcomu – Age of Conan, która po przejściu na model hybrydowy (konta darmowe i premium oraz system mikrotransakcji – przyp. red.) zanotowała gwałtowny wzrost popularności, a także rentowności.

Deweloperzy twierdzą jednak, że przeprowadzony niedawno proces restrukturyzacji w firmie sprawił, iż już teraz The Secret World to przedsięwzięcie przynoszące zyski. W rozmowie z serwisem Shacknews Ole Schreiner, szef Funcomu przyznał, że pod uwagę brane są różne rozwiązania.

„Oczywiście dysponujemy narzędziami, by przekształcić The Secret World w grę free-to-play lub nawet hybrydę. Z biegiem czasu powinniśmy podjąć decyzję.”

  1. Recenzja The Secret World - innowacyjne, ale niedopracowane MMORPG
  2. Oficjalna strona The Secret World