Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2013, 16:16

autor: Bartosz Woldański

The Evil Within na materiale wideo z E3

W sieci pojawił się kilkuminutowy materiał wideo z gry The Evil Within, nowego survival horroru tworzonego pod egidą koncernu Bethesda. Filmik został okraszony komentarzem Pete’a Hinesa, wicepreza wspomnianej firmy.

The Evil Within wyjdzie na PC oraz konsole obecnej i nadchodzącej generacji - The Evil Within na materiale wideo z E3 - wiadomość - 2013-06-13
The Evil Within wyjdzie na PC oraz konsole obecnej i nadchodzącej generacji

Targi E3 to doskonały okres nie tylko do zapowiedzi nowych gier, ale także prezentowania świeżych materiałów z ogłoszonych już produkcji. W połowie kwietnia tego roku firma Bethesda pokazała światu The Evil Within, survival horror, nad którym pieczę trzyma Shinji Mikami (Resident Evil, Dino Crisis). Do tej pory dowiedzieliśmy się stosunkowo dużo o grze, o której więcej przeczytacie chociażby w tym newsie. Z targów E3 wypłynął filmik prezentujący fragment prawie z samego początku rozgrywki. Niestety, nie pokazuje on zbyt wiele – akcja dzieje się w jednym pomieszczeniu i dodatkowo etap zostaje powtórzony (ostatnie minuty nagrania to już materiał z innej gry).

Bez strzelania się nie obejdzie - The Evil Within na materiale wideo z E3 - wiadomość - 2013-06-13
Bez strzelania się nie obejdzie
The Evil Within w skrócie:
  • Gra opowie historię Sebastiana Castellanosa, sierżanta, który zostaje wysłany do miejskiego zakładu psychiatrycznego, by zbadać tajemnicze morderstwo
  • Tytuł będzie połączeniem gry akcji, survival horroru i skradanki
  • W grze zmierzymy się z różnymi poczwarami, w tym z zombie – brutalność i ponurą atmosferę mamy jak w banku
  • Za produkcję odpowiada studio Tango Gameworks pod przewodnictwem Shinjiego Mikamiego, ojca seri Resident Evil
  • Premiera została ustalona na 2014 rok, a docelowymi platformami sprzętowymi są: PC, PS3, PS4, X360, XONE.

Materiał wideo rozpoczyna się w momencie, gdy wisimy – jako detektyw o imieniu Sebastian – do góry nogami w makabrycznej chłodni. To, co od razu rzuca się w oczy, to brud, lejąca się posoka z porozwieszanych trupów oraz opasły rzeźnik zajmujący się tym, co do niego należy. Postać, próbując wykaraskać się z opresji, przecina linę i upada na ziemię. Gameplay kończy się w momencie, gdy Sebastian zostaje brutalnie przecięty piłą mechaniczną. Jedno jest pewne – klimat w The Evil Within będzie gęsty, a sama rozgrywka – bezkompromisowa i niezwykle brutalna.

Jak wynika z filmiku, gra nie będzie skupiać się przede wszystkim na akcji. Co prawda, dynamiczniejszych momentów nie zabraknie (vide scena ucieczki w materiale wideo), ale nie mniej ważnymi elementami dla studia Tango Gameworks są: wytworzenie przygnębiającej atmosfery charakterystycznej dla gatunku survival horroru oraz budowanie odpowiednio napięcia.

Ponura atmosfera ma być jedną z większych zalet gry - The Evil Within na materiale wideo z E3 - wiadomość - 2013-06-13
Ponura atmosfera ma być jedną z większych zalet gry

Ponadto w The Evil Within gracz będzie mógł się także skradać i unikać tym samym niepotrzebnego rozlewu krwi. Niekiedy takie podejście do rozgrywki ma być wręcz wymagane, zwłaszcza że bohater gry nie jest kimś na miarę B.J. Blazkowicza z cyklu Wolfenstein czy księcia z serii Duke Nukem.

Mamy nadzieję, że na tegorocznych targach E3 zobaczymy jeszcze więcej materiałów dotyczących The Evil Within. Póki co odsyłamy Was do zapoznania się z wrażeniami Heda z pokazu przygotowanego przez firmę Bethesda. Z artykułu dowiecie się więcej o fabule oraz rozgrywce, jaką przygotuje nam studio Tango Gameworks.

The Evil Within ma być survival horrorem pełną gębą, ale przyprawionym elementami akcji i skradanki - The Evil Within na materiale wideo z E3 - wiadomość - 2013-06-13
The Evil Within ma być survival horrorem pełną gębą, ale przyprawionym elementami akcji i skradanki

Mroczny miks gry akcji i survival horroru zadebiutuje na PC oraz konsolach obecnej i przyszłej generacji koncernów Microsoft i Sony. Wersje na PlayStation 4 i Xbox One oficjalnie potwierdzono wczoraj. Premiera The Evil Within odbędzie się w bliżej nieokreślonym okresie 2014 roku.