Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2013, 17:00

autor: Marcin Skierski

Watch Dogs, Far Cry i Rabbids, czyli kolejne adaptacje filmowe od Ubisoftu

Watch Dogs, Far Cry i Rabbids to tytuły kolejnych filmów na podstawie gier, jakie na targach E3 w Los Angeles zapowiedziała firma Ubisoft. Pełną kontrolę nad wszystkimi projektami obejmie oddział Ubisoft Motion Pictures.

Firma Ubisoft ogłosiła, że oddział Ubisoft Motion Pictures planuje wydać kolejne trzy filmy na podstawie gier. Mowa o Watch Dogs, Rabbids oraz Far Cry. Wcześniej zapowiedziano filmy na podstawie takich serii jak Assassin’s Creed, Splinter Cell i Ghost Recon.

Ubisoft Motion Pictures obejmie pełną kontrolę nad wszystkimi trzema nowo ujawnionymi projektami. Oznacza to, że zajmie się zatrudnianiem scenarzystów, reżysera, obsady oraz wyborem studia, z którym będzie pracować nad danym filmem. Francuski koncern sfinansuje też prace nad scenariuszem. Prezes Jean-Julien Baronnet twierdzi, że dzięki temu „nikt nie będzie mu narzucał, jak ma wyglądać film”.

Na razie wszelkie szczegóły na temat trzech projektów są trzymane w tajemnicy. Wiadomo tylko, że Rabbids będzie filmem animowanym, podobnym do Smerfów z 2011 roku, czy Alvina i wiewiórek z 2007 roku. Ubisoft Motion Pictures będzie ściśle współpracować ze studiami deweloperskimi firmy Ubisoft, by zachować klimat danej produkcji, a jednocześnie zaoferować zupełnie inną fabułę od tej przygotowanej na potrzeby konkretnej gry.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy filmy na podstawie Watch Dogs, Far Cry i Rabbids trafią do kin. Zdradzono tylko, że w każdym z trzech przypadków kampania marketingowa ruszy na 18 miesięcy przed premierą danego obrazu kinowego. Chociaż firma Ubisoft planuje adaptacje jeszcze trzech innych produkcji (Assassin’s Creed, Splinter Cell i Ghost Recon), to nie planuje na razie kolejnych. Zdaniem Baronneta „nie każda gra musi przełożyć się na dobry film, a dla innych tytułów może być jeszcze na to za wcześnie”.