Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 05:23

autor: Makek

The Elder Scrolls: Legends - zwiastun trybu fabularnego i nowy gameplay

Na konferencji Bethesdy na E3 pojawiły się dwa nowe materiały wideo dotyczące The Elder Scrolls: Legends – karcianki w uniwersum TES. Jeden z nich dotyczy trybu fabularnego, podczas gdy drugi prezentuje krótki fragment rozgrywki przedstawiający podstawowe założenia mechaniki. Ponadto zapowiedziano wersję na Androida.

Zbliżająca się gra karciana od Bethesdy otrzymała właśnie dwa nowe filmy przy okazji konferencji firmy na E3. Pierwszy z nich zwiastuje tryb fabularny The Elder Scrolls: Legends. Będzie to jedna z trzech dostępnych opcji gry, gdzie pozostałe dwie to bitwa oraz arena. Kolejny materiał to trwający niecałe dwie minuty gameplay pokazujący założenia rozgrywki. Podstawowe zasady zabawy są dość podobne do konkurencyjnej karcianki studia Blizzard – Hearthstone: Heroes of Warcraft. Naszym głównym celem jest więc zlikwidowanie przeciwnika poprzez zabranie mu wszystkich punktów zdrowia. Możemy to osiągnąć bezpośrednio, poprzez atakowanie go dostępnymi kartami, lub pośrednio – likwidując jego karty ustawione w dwóch liniach na stole. Karty oferowane w grze, zawierające postacie z uniwersum The Elder Scrolls, będzie można łączyć w talie oraz ulepszać tak, aby dostosować je jak najlepiej do naszego stylu rozgrywki.

Przypomnijmy, że The Elder Scrolls: Legends zostało zapowiedziane na ubiegłorocznym E3. Premiera tytułu jest zaplanowana na 2016 rok, jednak do tej pory nie została ujawniona dokładna data. Na dzisiejszej konferencji twórcy zdradzili również, że tytuł pojawi się na systemach Mac oraz Android – obok zapowiedzianych już jakiś czas temu wersji na PC oraz iOS. Tymczasem wciąż istnieje możliwość zapisania się do bety, co można zrobić na oficjalnej stronie internetowej The Elder Scrolls: Legends.