Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 05:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Prey zapowiedziany - FPS z elementami psychologicznego thrillera

Na konferencji firmy Bethesda doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi drugiej części Prey od Arkane Studios. Gra nie będzie jednak zbyt mocno powiązana z pierwowzorem i ukaże się w przyszłym roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach.

Już jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki dotyczące gry Prey 2. Dziś na konferencji firmy Bethesda zostały one potwierdzone – gra faktycznie powstaje, ale nie będzie to kontynuacja produkcji z 2006 roku, a po prostu nowa-stara marka, zatytułowana Prey. Tytuł trafi na rynek w przyszłym roku, w wersji na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Szczegóły na jego temat mamy poznać na tegorocznym QuakeConie, ale dziś możemy zaprezentować Wam poniższy zwiastun oraz kilka pierwszych informacji.

Prey będzie czymś zupełnie nowym i nie ma mieć za wiele wspólnego z pierwowzorem. Gracze wcielą się w Morgana Yu, na którym naukowcy przeprowadzają rozmaite eksperymenty, mające na celu ulepszenie rasy ludzkiej. Pewnego dnia, w roku 2032, budzi się on na kosmicznej stacji Talos 1, którą w niewyjaśnionych okolicznościach przejęła obca rasa. Zdani sami na siebie i własne umiejętności będziemy starali się przetrwać, wykorzystując w tym celu znalezione przedmioty, bronie i zdolności umysłowe. Z opublikowanego zwiastuna wynika, że będzie to coś w stylu FPS-a połączonego z psychologicznym horrorem. Z pewnością szykuje się ciekawa produkcja, za którą odpowiada ekipa Arkane Studios, znana z serii Dishonored.