Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2016, 10:01

autor: Góral

Kolejne pogłoski o Prey 2 - zaktualizowano stronę prey2.com

Całkiem niedawno pojawiły się plotki związane z grą Prey 2, która rzekomo ma zostać zapowiedziana na E3. Taki scenariusz wydaje się coraz bardziej prawdopodobny, gdyż należąca do ZeniMax Media (właściciela firmy Bethesda Softworks) strona prey2.com została kilka dni temu zaktualizowana.

Kilkanaście dni temu pojawiły się informacje głoszące zapowiedź gry Prey 2 podczas tegorocznych targów E3. O ile firma Bethesda nie ustosunkowała się jeszcze do tych doniesień, tak chyba faktycznie coś jest na rzeczy, gdyż wydawca kilka dni temu odświeżył (dzięki, PC Gamer) stronę prey2.com, która odsyła teraz do niewidocznego jeszcze profilu na Facebooku. Niestety na ten moment nie wiemy nic więcej, niemniej warto zauważyć, że Bethesda po raz drugi w historii zorganizuje własną konferencję tuż przed targami E3, a dokładniej pisząc 12 czerwca. Prezentacja Dishonored 2 to w zasadzie pewniak, ale co poza nią zobaczymy za kilka tygodni?

No właśnie. W zeszłym roku pokazano Dooma, zapowiedziano Fallouta 4 i wspomnianą przed chwilą kontynuację hitu Arkane Studios. W tym roku z pewnością również szykuje się jakaś duża niespodzianka, w końcu firma nie organizowałaby tego typu wydarzenia, tylko po to, żeby pokazać znaną już grę czy też zapowiedzieć dodatki do już istniejących tytułów. Z pewnością warto czekać na tę konferencję.

Kolejne pogłoski o Prey 2 - zaktualizowano stronę prey2.com - ilustracja #1

Co ciekawe, Prey 2 zostało już zapowiedziane… dwa razy. Najpierw w 2008 roku dowiedzieliśmy się, że tytuł powstaje, jednak w późniejszym czasie słuch o produkcji zaginął. Dopiero w marcu 2011 roku ponownie potwierdzono, że ekipa Human Head Studios pracuje nad kontynuacją wydanej w 2006 roku jedynki. Gra miała ukazać się rok później, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i w 2014 roku ujawniono, ze projekt wylądował na śmietniku. Jak więc widać, tytuł cały czas ma pod górkę, ale na czwartego Dooma również czekaliśmy wiele lat, także były z nim spore problemy, aż w końcu gra ukazała się na rynku i okazała się bardzo mocną propozycją. Miejmy nadzieję, że podobny los spotka Prey 2.

Kolejne pogłoski o Prey 2 - zaktualizowano stronę prey2.com - ilustracja #2

Wydane w 2006 roku Prey to pierwszoosobowa strzelanka, stworzona przez zespół Human Head Studios. Gra opowiada o przygodach Indianina Tommy’ego, który został uprowadzony wraz ze swoją dziewczyną i dziadkiem przez obcych. Mężczyzna budzi się na pokładzie statku kosmicznego, ale nie zamierza bezczynnie czekać na śmierć i postanawia rozprawić się z pozaziemskimi porywaczami. Warto wspomnieć, że jedynka, podobnie jak dwójka, również nie miała łatwego życia, gdyż prace nad nią zaczęły się w 1995 roku, kilka razy zmieniano historię, ale koniec końców gra ujrzała światło dzienne, zebrała pozytywne opinie i sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy.